Jump to content

Witaj gościu! Zarejestruj się tutaj, aby móc w pełni korzystać z funkcji forum. Zachęcamy Cię również do pisania postów i uczestniczenia w forumowym życiu!

Jeżeli jesteś już użytkownikiem naszego forum, zaloguj się klikając tutaj.

Twoi Administratorzy :)

Sign in to follow this  
Adr1an

W czym programujecie?

Recommended Posts

Tak z ciekawości chce spytać. Ilu z użytkowników programuje? W jakich językach programujecie? Jakich IDE/edytorów używacie?

C# - Visual Studio

PHP / JavaScript - PHPStorm

AutoHotkey - Notepad++

42 minut temu, kacuxd999 napisał:

A od czego najlepiej zacząć się uczyć? Chodzę do Technikum | Zachodniopomorskie Szkoły Kreatywne ale tam mamy jedynie podstawy (fakt że do pierwsza klasa, ale myślałem, że na tym etapie będę wiedzieć już więcej), więc chcę pouczyć się trochę sam.

Polecam zacząć od pisania aplikacji webowych ;)

PHP etc.

3 godziny temu, Subtelny napisał:

Polecam zacząć od pisania aplikacji webowych ;)

PHP etc.

Czy ty na mózg upadłeś? Jeszcze w życiu żaden programista mi nie powiedział, aby zacząć od PHP, a raczej żeby go unikać na początku.

Ogólnie przyjęło się, że początek w C++ + to taka programistyczna łacina, a po przynajmniej podstawach wybierasz sobie język, albo zostajesz w C++.
Ja zostałem i już całkiem niezłe apki piszę.
Imgur: The most awesome images on the Internet

18 minut temu, Grew napisał:

Czy ty na mózg upadłeś? Jeszcze w życiu żaden programista mi nie powiedział, aby zacząć od PHP, a raczej żeby go unikać na początku.

Ogólnie przyjęło się, że początek w C++ + to taka programistyczna łacina, a po przynajmniej podstawach wybierasz sobie język, albo zostajesz w C++.
Ja zostałem i już całkiem niezłe apki piszę.
Imgur: The most awesome images on the Internet

Co mnie obchodzą inni? Wyraziłem swoją opinię.

Pehap jest trudny na sam początek, rzeczywiście od C++ jest łatwiej zacząć. Cóż, mi się udało a obecnie siedzę w javie

• Like 1

2 godziny temu, Subtelny napisał:

Co mnie obchodzą inni? Wyraziłem swoją opinię.

Pehap jest trudny na sam początek, rzeczywiście od C++ jest łatwiej zacząć. Cóż, mi się udało a obecnie siedzę w javie

PHP nie nadaje się, bo uczy złych nawyków. Bardzo złych.

O 2/29/2016 o 21:13, Grew napisał:

PHP nie nadaje się, bo uczy złych nawyków. Bardzo złych.

Specjalnie się zarejestrowałem, aby móc odpowiedzieć na twój gówniany komentarz.

Po pierwsze, nie wypowiadaj się, jak czegoś nie znasz, bo rozprowadzasz głupotę na forum.

C++ uczy złych nawyków. Bardzo złych. - Ty, e, chopie, a może byś podał przykład, hm?

Jak język programowania może uczyć złych nawyków, gdy jego napisano tak, aby móc w nim pisać?

http://www.phptherightway.com/

http://www.php-fig.org/psr/psr-1/

To, że napisałeś apke, która wyświetla Hello World, nie oznacza iż jesteś na tyle zaawansowanym programistą-php, aby móc kategorycznie stwierdzić, iż język jest zły.

Ja zacząłem od php'a, jakoś żyję. W językach takich jak C++, C# jak i Java można się zaciukać od tego, iż cały czas trzeba nam definiować typ zmiennych. Php jest językiem w pełni obiektowym, ma długą historię i jest wciąż rozwijany a najlepszym tego przykładem jest Php7, dodatkowo posiada rozbudowane biblioteki, jak na przykład:

https://pear.php.net/

Czy composer'a:

https://getcomposer.org/

Oraz biblioteki, do tejże apki:

https://packagist.org/

Gdy będziesz znów chciał się pochwalić swoim brakiem wiedzy, zawiadom użytkowników, iż wypowiadasz się o czymś, o czym nie wiesz.

Miłego dnia.

PS: Zanim wyślesz mi artykuły, które będą brzmiały jak: "Php: Worst language efer!11", sprawdź z którego są roku.

Edited by HaKIMek
  • Like 2

IMO najlepszy język na start to python, zasadniczo każdy język jest dobry żeby w nim zacząć w mojej opinii, ale no python jest:

1. Prosty

2. Bardzo szybko się w nim pisze ciekawe rzeczy

3. Multum kursów na necie

Czego więcej wymagać od języka na start?