Jump to content

Witaj gościu! Zarejestruj się tutaj, aby móc w pełni korzystać z funkcji forum. Zachęcamy Cię również do pisania postów i uczestniczenia w forumowym życiu!

Jeżeli jesteś już użytkownikiem naszego forum, zaloguj się klikając tutaj.

____________________

Twoi Administratorzy :)

Sign in to follow this  
Kixnare

[TuT] Sposoby Ukrycia Adresu IP.

Recommended Posts

IP jako nasz wirtualny adres

Zapewne większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że każdy komputer podłączony do Internetu posiada swój własny, unikalny numer IP. Jednak nie każdy już wie, że za pomocą tego numeru można określić przeróżne informacje na temat użytkownika danego komputera. Co więcej, komputer zostawia owy adres na IP na każdym serwerze, na którym się znajdziemy. Za pomocą IP w bardzo łatwy sposób można określić nawet, gdzie znajduje się owy komputer. Nie jest to zbyt skomplikowane, bowiem w sieci jest mnóstwo stron internetowych, które wskazują nam skąd pochodzi numer IP.

Warto zatem przestudiować różnorodne metody ukrywania swojego numeru IP. W końcu nie chcemy, aby każdy wiedział gdzie mieszkamy.

Oczywiście metod ukrywania swojego adresu IP jest całe mnóstwo. Przedstawimy tylko kilka, najbardziej interesujących z nich.

Dlaczego ukrywamy adres IP

Wielu użytkowników może nam zadać pytanie, dlaczego powinniśmy w miarę możliwości ukrywać nasz adres IP. Powodów jest kilka. Pierwszym i zarazem najważniejszym jest to, że powinniśmy zachować maksimum anonimowości. Jeśli ukrywamy nasz prawdziwy adres IP, to niezwykle trudnym staje się odszukanie naszego prawdziwego IP. A bez tego jakiekolwiek odnalezienie informacji personalnych na nasz temat staje się niemożliwe.

Jednakże chęć pozostania anonimowym to nie jedyny powód dla którego powinniśmy ukrywać nasz rzeczywisty adres IP.

Jakże często odwiedzamy portal YouTube. Nic dziwnego. W końcu można tam znaleźć wiele ciekawych rzeczy. Filmy i muzyka to tylko niektóre z możliwości tego niezwykłego portalu. Jednakże zdarza się czasami informacja „Ten film nie jest dostępny w Twoim kraju”. Co wówczas pozostaje nam uczynić? Po zmianie adres IP na jakiś pochodzący ze Stanów Zjednoczonych problem zostaje rozwiązany. Podobnie jest z banami, które możemy otrzymać na jakimś forum, czy serwisie. Po ukryciu IP znów możemy z tego portalu, czy forum korzystać.

Aplikacja NotMyIP - proste narzędzie do ukrycia IP

Aby ukryć adres IP można zawsze użyć jakiejś aplikacji. Służy do tego chociażby program NotMyIP. Możemy to uczynić tylko jednym kliknięciem, bez uprzedniej konieczności konfiguracji czegokolwiek. Aplikacja NotMyIP pokazuje nam, jakie jest nasze rzeczywiste IP. Wystarczy, że wciśniemy zielony przycisk „Change IP”, abyśmy zostali ukryci. Wówczas narzędzie to pokazuje nam nasz obecny adres IP oraz w nawiasie lokalizację, pod którą jesteśmy widoczni w sieci. Aby wrócić do poprzedniego stanu rzeczy wystarczy kliknąć czerwony przycisk „Restore IP”. I w ten sposób wróciliśmy do naszego rzeczywistego IP. Widać więc, że użytkowanie aplikacji NotMyIP nie należy do najtrudniejszych rzeczy na świecie.

Publiczne serwery Proxy

Jak już wspomnieliśmy, metod ukrywania rzeczywistego adresu IP jest mnóstwo. Kolejnym z nich jest używanie publicznych serwerów Proxy. Ta metod jest jednak przeznaczona dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników, bowiem wymaga to małej konfiguracji naszej przeglądarki internetowej.

W pierwszym etapie trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czym jest publiczny serwer Proxy. Serwer Proxy to pewnego rodzaju pośrednik pomiędzy Twoją przeglądarką WWW a serwerem, który w danej chwili chcesz odwiedzić. Dzięki temu, że serwer proxy znajduje się w środku tej komunikacji, to może on do woli modyfikować dane przesyłane między przeglądarką, a serwerem. Aby skorzystać z tej metody, to wystarczy jedynie wpisać adres takiego właśnie publicznego serwera Proxy oraz specjalny numer portu w aplikacji, która obsługuje proxy i korzysta z Internetu. Do grona takich aplikacji zaliczamy przeglądarki internetowe, klient IRC, czy gry komputerowe. W kolejnym kroku, zmodyfikowana przez nas aplikacja łączy się najpierw z serwerem proxy, a dopiero on odwiedza żądany serwis. I to właśnie dzięki temu  w logach serwisu pozostaje nie nasz adres IP, a serwera proxy.

Powstaje pytanie, gdzie znaleźć jaki serwer Proxy. Oczywiście Google rozwiąże nasz problem niemal natychmiast. Dla leniwych podamy, że listę publicznych serwerów proxy możemy znaleźć na stronie www.publicproxyservers.com. Powyższa lista serwerów zawiera wszystkie niezbędne informacje o adresach IP oraz numerach portu. Wszystko co trzeba zrobić, to jedynie przepisać je do konfiguracji swojego programu.

UWAGA:

koniecznie w kolumnie Type sprawdź, czy nie jest to serwer typu Transparent. Te się nie przydadzą do naszych celów, bowiem nie ukrywają one w rzeczywistości IP.

Gdy mamy już te dane, to można przystąpić do konfiguracji wybranego programu. W przypadku przeglądarki internetowej Microsoft Internet Explorer musisz przejść do Panelu sterowania. Następnie wejdź Opcje internetowe, Połączenia i na końcu w Ustawienia. Natomiast jeśli używasz aplikacji Mozilla Firefox, to możliwość zmiany ustawień znajduje się w Narzędziach. Potem wystarczy wejść w Opcje, Zaawansowane, Sieć i na końcu trzeba kliknąć Ustawienia. W oknie, które się otworzyło zaznaczamy opcję Ręczna konfiguracja serwerów Proxy. Na koniec pozostaje nam jedynie wprowadzenie parametrów wybranego serwera proxy.

Pozornie mogłoby się wydawać, że ukrycie rzeczywistego adresu IP nie należy do rzeczy najłatwiejszych. Jednak nic bardziej mylnego. Jak udowodniliśmy, jest to bardzo prosta sprawa. Wystarczy jedynie podstawowa znajomość aplikacji internetowych. A nawet, jeśli tego nie potrafimy, to można użyć specjalnego programu, który wykona wszystko za nas po jednym kliknięciu.

Sprawmy zatem, aby codzienna praca z komputerem i Internetem była w miarę bezpieczna, anonimowa i komfortowa. Udowodniliśmy bowiem, że ukrycie rzeczywistego adresu IP przynosi nam tylko i wyłącznie same korzyści. Dzięki temu prostemu trikowi możemy pozostać zupełnie anonimowi. Poza tym możemy również bez ograniczeń korzystać z serwisów, z których normalnie nie moglibyśmy się cieszyć w naszym kraju.

 

 

 

 

Źródło: hacking.pl

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prosimy o akceptacje Regulaminu Forum Guidelines