Jump to content
Nowe numeryczne IP serwera GWT: 178.217.188.10 ×

Witaj gościu! Zarejestruj się tutaj, aby móc w pełni korzystać z funkcji forum. Zachęcamy Cię również do pisania postów i uczestniczenia w forumowym życiu!

Jeżeli jesteś już użytkownikiem naszego forum, zaloguj się klikając tutaj.

Twoi Administratorzy :)

Nowe numeryczne IP serwera GWT: 178.217.188.10
Sign in to follow this  
Patroled

[TUT] Przyciski na stronę

Recommended Posts

Hey ,pokarzę wam jak zrobić proste przyciski w Gimpie.Nie wiem czy jest taka funkcja na starszych Gimpach.Poradnik robiony na wersji 2.8.2 Gimp.

1.Włączmy Gimpa i wchodzimy w zakładkę Plik\Utwórz\Przyciski\Zaokrąglony przycisk.

E90fCRZ.jpg

2.Teraz piszemy tekst ,wybieramy kolor,czcionkę i wielkość.

qJr9NGs.jpg

3.Wybieramy kolory naszego przycisku.Jeżeli robimy parę przycisków np. wciśnięty ,lepiej by było gdyby były podobne.

6JksbiK.jpg

4.Ostatni krok to wybranie kąta zaokrąglenia oraz rodzaje przycisków ,które chcemy.Naciskamy OK ,i zapisujemy i formacie PNG lub GIF.

1SAFSx4.jpg

No to koniec tego małego poradniku.

O.o !?

Po co to komuś jak to od razu w gimpie widać..

Wiesz może nie którzy o tym nie wiedzieli ?!

Szkoda, że nie dodałeś jeszcze ss jak takie przyciski wyglądają już po wykonaniu..

Szkoda, że nie dodałeś jeszcze ss jak takie przyciski wyglądają już po wykonaniu..

Ale poradnik jest dobry :)

@ref

Przyciski wyglądają tak:

1oE3DZI.png

Ten jest powiększony.

@ref

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By vTECHv
      Typ pracy: LOGO IKONA Tematyka:  MINECRAFT Wymiary:  Rozmiar 400x80 Kolorystyka:  Obojętnie Dodatkowe informacje:  
      Przezroczysta nie w kształcie kwadratu
      najlepiej z jakimis elementami pvp
      miecze łuki itp.
      Ikona będzie w miejscu tego kilofu

• By ZabujcaPsculga
      https://www.youtube.com/watch?v=lu3PwCGB8Tw   Po tym filmie dowiecie się jak zrobić stronę która będzie wykradała ip   Zapraszam tez do subskrybowania i lajkowania   Mam tez parę innych fajnych poradników  
    • By Invellios
      Witajcie w moim pierwszym,poważnym poradniku.
      Na początek jak w każdym poradniku wypadałoby napisać co nie co o nim,czyli o czym będzie, czego się nauczymy,dla kogo jest poradnik, oraz jakich programów potrzebujemy do tworzenia strony www. Więc do dzieła! 

Spis treści. 

Do dzieła! 
      1.Wstęp- Od autora
      Autorem tego poradnika jest Invellios, zakazuje się udostępniania poradnika na inne fora bez zgody autora, bądź też edytowania treści. Uszanuj czyjąś pracę. 

Do pracy nie potrzebujesz wielkiej wiedzy odnośnie php,html,css,js. Bo wszystko wytłumaczę po drodze, jedynie potrzebujesz chęci do tego, bo może ci to zająć sporo czasu,możesz napotkać się na błędy po drodze,ale nie możesz się poddawać, bo gwarantuje ci że gdy zrobisz wszystko tak jak jest opisane w poradniku , nauczysz się podstaw HTML,PHP,JS,CSS. I będziesz mógł tworzyć własne strony,bez niczyjej pomocy. W razie problemów napotkanych podczas czytania poradnika, pisz wszystko w tym temacie, będę pomagał gdy tylko będę dostępny. I chyba to tyle ode mnie

1a.Wstęp- Dla kogo jest poradnik
      Poradnik jest dla każdego,początkującego jak i zaawansowanego programisty. Możesz nauczyć się tutaj budowy strony, oraz zrozumiesz jak działają skrypty php i js, dowiesz się w jaki sposób zarządzać bazą danych, oraz jak zarządzać stroną z panelu admina strony. Tak jak wspomniałem,nie musisz znać żadnych podstaw nawet, wszystkiego nauczysz się w trakcie,postaram się bardzo szczegółowo opisać każdy element " układanki " i wyjaśnić co robi dany kod,oraz jakie mogą być jego alternatywy. 

1b.Wstęp- Czego się nauczymy
      W tym poradniku nauczymy się : Tworzenia porządnej strony www, którą będziemy mogli zarządzać bezpośrednio z panelu administracyjnego strony. Również nauczymy się podstaw PHP,HTML,CSS,MYsql,JavaScript, - Zastosujemy te języki podczas tworzenia naszej www, zobaczycie na jakich zasadach działa dany język,co dzięki niemu możemy zrobić. Również zrobimy naszą baze danych na której będzie funkcjonowała strona, zrobimy formularz rejestracyjny, i panel logowania

1c.Wstęp- Jakich programów potrzebujemy
      Programów potrzebnych do tworzenia strony jest MULTUM ! Przeróżnych od notatnika, do bardziej zaawansowanych, lecz my potrzebujemy kilka programów, dla ułatwienia sobie życia i radzę korzystać z tego co tu zamieszczę gdyż będę opisywał działanie tych programów i na nich przygotowywał wszystko.
      1. KeD 2.1.4- Będzie nam potrzebny do pisania całej strony, to tutaj będzie powstawała nasza strona ,i tu będzie edytowana. Program jest bardzo łatwy w obsłudze, po lewej stronie posiada "ściągę" która jest przydatna dla każdego, ma gotowe szablony,czyli nie musimy tworzyć znaczników,jakoś zaoszczędzi nam to czas.
      Download: http://www.programosy.pl/program,ked.html

2.Xampp v3.2.1- Tutaj będziemy testowali działanie naszej strony, nie musimy wydawać pieniędzy na hostingi ponieważ dopiero uczymy się robić stronę,więc wydane pieniądze na takim poziomie nie będą rozważną decyzją . 
      Download:http://sourceforge.net/projects/xampp/files/XAMPP%20Windows/1.3/ - Oficjalna strona, pobierz plik .exe i zainstaluj program według zaleceń na tej stronie :
      http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/688/51/ - Patrz na same screeny,nawet nie musisz czytać tego artykułu

3.Adobe Photoshop CS 5 PL- Z tej wersji photoshopa ja korzystam, i polecam bo na niej będziemy robić logo pod stronę oraz inne elementy,aby udekorować naszą stronę . Nie dam linka do downloadu gdyż program jest płatny, a możecie go pobrać prawie wszędzie, na pewno znajdziecie .

1d.Wstęp-Inne 
      Tak jak wspomniałem,poradnik będzie aktualizowany,nie wiem w jakich odstępach czasowych,może co pare dni,może co parę tygodni, a może raz na miesiąc, no różnie może być ,ale na pewno go nie zostawię więc spokojnie. NAJWAŻNIEJSZA SPRAWA!
      Nie poddawaj się podczas tworzenia strony! Bo z tym daleko nie zajdziesz!
       Ważne!-Uwaga! Same kodowanie strony będzie pisane jak najprostszym językiem, tzn. Będę wykorzystywał wszystkie dostępne opcje języków,oraz strukturę ,lecz budowa strony będzie napisana w prosty sposób, tak aby każdy go zrozumiał,nie będę rozszerzał poradnika i kodów strony do zaawansowanej struktury, a prostego i przyjaznego kodu, który będzie mógł ogarnąć amator, oraz osoba która nigdy nie miała z tym styczności.Więc podczas pisania dalszej części poradnika nie komentuj mi że źle buduje stronę, i nie trzymam się pewnych zasad. Bo dobrze o tym wiem.  

Jak zamierzam pisać tutorial : Otóż miałem tutaj wiele ścieżek do wyboru,mogłem napisać wszystko na raz,lub podzielić na części i tak właśnie zrobiłem, chce aby było to przejrzyste dla oka i miłe do czytania. 
      Postaram się do wszystkiego dodać screeny,zrobić ich jak najwięcej aby wam ułatwić życie, i komfort pracy . Wiadomo im więcej widzisz tym więcej wiesz. Oraz zawszę w miejscu w którym miałem błąd z działalnością strony itp. będę pisał o tym błędzie na zakończenie części i również pisał rozwiązanie,więc jeżeli ty też napotkałeś się na jakiś błąd podczas pisania strony,przeczytaj "Ściągę"która będzie się znajdować zawszę na końcu części.

Data napisania : 11.03.2014
      Data modyfikacji tej części poradnika : 12.03.2014
    • By Patroled
      W tym poradniku pokarzę wam jak wrzucić stronę na Hostring cba.pl ,krok po kroku:

1. Wejdź na stronę cba.pl i zarejestruj się.Wpisz nazwę swojej strony.

Potem Email itp.

2.Wejdź na konsole ,wbij w zakładkę FTP i w Menedżer plików.

3.Zaloguj się

4.Prześlij pliki naciśnij na to wybierz lewy przycisk.Wybierz pliki HTML[stronę,pojedynczne zdjęcia itp.]

5.Jeżeli posiadasz dużo plików graficznych,skompresuj go do zip i wyślij prawym przyciskiem.

6.Ostatnią rzeczą będzie zmienienie pliku np. strona.html na index.html

Jeżeli czegoś nie wierz ,napisz komnetarz.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

Prosimy o akceptacje Regulaminu Forum Guidelines