Jump to content

Witaj gościu! Zarejestruj się tutaj, aby móc w pełni korzystać z funkcji forum. Zachęcamy Cię również do pisania postów i uczestniczenia w forumowym życiu!

Jeżeli jesteś już użytkownikiem naszego forum, zaloguj się klikając tutaj.

____________________

Twoi Administratorzy :)

[TuT] Jak włamać się posiadając IP?


e-mannu-el
 Share

Recommended Posts

Witajcie w moim poradniku. Zacząłem się trochę uczyć w tych sprawach i chciałbym się podzielić tym z wami. A więc do rzeczy. 

 

 

Jeżeli chcemy przejąć kontrolę nad czyimś komputerem posiadając IP jest to teoretycznie niewykonywalne, lecz są wyjątki. IP (z ang. Internet Protocol) to nic innego jak protokół internetowy. Przez dostawcę każdy komputer otrzymuje unikalne IP. Oczywiście policja i "profesjonalni hackerzy" będą mogli namierzyć lokalizację twojego komputera, więc wszelkie zło jakie zrobicie w internecie/komputerze (piractwo, hackerstwo, hejtowanie) będzie można nas namierzyć i ukarać. 

 

Przez samo IP się nie włamiemy - dlaczego? Bo to tylko jakby "identyfikator", lecz każdy ma na komputerze aktywne jakieś usługi. Możemy się do nich połączyć za pomocą portu (wystarczy wpisać w przeglądarkę [iP]:[PORT]. Aby zdobyć IP można użyć programów (na forum administracja widzi nasze IP więc mają łatwiej), lub zmusić osobę żeby sama nam podała swoje IP. Do tego jest nam potrzebna ta strona:

http://whatismyipaddress.com/

Teraz należałoby zdobyć port.. Prościzna, skoro znamy IP, dowiedzenie się portu to pestka.

Należy sięgnąć po "Skaner portów", który zeskanuje porty u naszej ofiary. Mając port wiemy jakie ofiara ma usługi aktywne. 

Ale co dalej? Załóżmy, że ofiara ma "trojana" sterowanego przez TCP/IP, wtedy należy znaleźć do niego klienta (lub jeśli ktoś lepszy - napisać go!), podłączamy się i mamy kontrolę - łatwo prawda. Wystarczy nieumyślnie mieć 1 trojana na komputerze i możemy przejąć kontrolę nad całym komputerem (przydaje się gdy osoby grają w Metin2 itd. gdyż ściągają cheaty, w których często są trojany). 

 

Microsoft daje użytkownikom możliwość kontroli (zdalnej) przez usługę Telnet. Standardowo jest ona wyłączona, ale można ją włączyć i w łatwy sposób mamy zdobytą kontrolę. 

 

 

Kolorków nie ma, bo byście czytali tylko najważniejsze, a chodzi żebyście czytali wszystko. 

Uwaga! Czytaj spoiler!

 

 


Jest to poradnik autorstwa e-mannu-el (SateDoyate) i tak ma pozostać - zakaz kopiowania na inne strony bez mojej zgody. Nie namawiam do niczego i korzystacie z tego poradnika na życzenie - autor nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone tym poradnikiem. Pozdrawiam i ostrożnie!

e-mannu-el (SateDoyate)

 

#Pamiętajcie, że "hackerstwo" narusza prawo polskie - pozdrawiam.

 

 

W omawianym przypadku znajdzie zastosowanie art. 268 kodeksu karnego stanowiący, że:

 

§ 1. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa lub zmienia zapis istotnej informacji albo w inny sposób udaremnia lub znacznie utrudnia osobie uprawnionej zapoznanie się z nią, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 dotyczy zapisu na komputerowym nośniku informacji, sprawca podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

§ 3. Kto, dopuszczając się czynu określonego w § 1 lub 2, wyrządza znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1-3 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

 

 

O atakach DDoS (to też hackerstwo) - jeśli macie wątpliwości co do poradnika/prawa polskiego pytajcie tutaj.

Edited by e-mannu-el
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Owner

Wszystko pięknie, prosto, ładnie, ale co Tobie da to, jeśli ktoś nie ma stałego IP, albo jest chociaż w sieci za NAT'em? W efekcie będziesz miał adres jakiegoś routera po drodze (przez co właśnie takie stronki jak zaprezentowana pokazują często brednie). ;)

`Emanuel` to myślałem, że jakaś południowa część europy.. ^_^

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nawet gdy nie mam zmiennego ip to i tak możemy ip zmienić :D

Link to comment
Share on other sites

Wszystko pięknie, prosto, ładnie, ale co Tobie da to, jeśli ktoś nie ma stałego IP, albo jest chociaż w sieci za NAT'em? W efekcie będziesz miał adres jakiegoś routera po drodze (przez co właśnie takie stronki jak zaprezentowana pokazują często brednie). ;)

`Emanuel` to myślałem, że jakaś południowa część europy.. ^_^

 

Na zmienne IP też są sposoby ;]]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prosimy o akceptacje Regulaminu Forum Guidelines