Jump to content

Witaj gościu! Zarejestruj się tutaj, aby móc w pełni korzystać z funkcji forum. Zachęcamy Cię również do pisania postów i uczestniczenia w forumowym życiu!

Jeżeli jesteś już użytkownikiem naszego forum, zaloguj się klikając tutaj.

____________________

Twoi Administratorzy :)

Sign in to follow this  
SateDoyate

Shard MMORPG

Recommended Posts

Odgrywanie postaci w Shard MMORPG 
Ogólnopolski czat fantasy z klimatem - PBCH 
halfban.png 
"W tym świecie nie ma imperialnych potęg, wielkich cywilizacji. Być może nigdy nie było. Wszechobecna dzicz od wieków dominuje, a podczas gdy w bratobójczych wojnach ludzie ograniczają swój rozwój, głęboko pod ziemią i na wschodzie czai się wielkie niebezpieczeństwo. Kimże jesteś, podróżniku, i jak wpiszesz się w historię świata Nzak?"

 
Szybki start 
1. Zarejestruj się. 
2. Ściągnij klienta WolfS (World of Shard)
3. Zaloguj się na shard.pl danymi z forum, po czym stwórz postać, jaką chcesz odgrywać. 
4. Rozpakuj plik rar (najlepiej jego zawartość umieścić w jednym folderze) i uruchom plik Silizard.exe
5. Zaloguj się w programie danymi z forum, kliknij ikonę "Wybierz Postać" z prawego górnego rogu i wybierz postać
6. Przejdź przewodnik u Mentora, który zapozna Cię z mechaniczną stroną gry. 
7. Po przejściu do głównego świata gry, najlepiej zająć się poszukiwaniem innych graczy, aby rozpocząć swą przygodę, nawiązać znajomości i... 
Realizować marzenia i cele swej postaci ciesząc się z PEŁNEJ wolności, jaką daje RPG. 
 

wewant.png

To nie jest pożeracz czasu! 
Jeśli wydaje Ci się, że nie będziesz mieć czasu na tego rodzaju rozgrywkę, jesteś w wielkim błędzie. Nie ma nic mniej pochłaniającego niż gra, którą w każdej chwili możesz włączyć, spędzić w niej dowolną ilość czasu i praktycznie bez zahamowań wyłączyć. Pod kątem czasochłonności nie różni się to od zwykłego czatu. 

Ponadto, w grze istnieje możliwość gry solo. Możesz wejść do gry i trenować, handlować dla zarobku, pracować w swej pracowni (jeśli posiadasz zawód) i tak dalej. Mimo iż posiadamy system doświadczenia postaci, zarobku i ogólnego rozwoju, naszym celem jest stworzenie gry w taki sposób, aby dobry gracz, piszący świetne opisy i przykładający się do gry, mógł mimo sporadycznego uczestnictwa w grze spokojnie osiągnąć taki sam lub nawet wyższy poziom rozwoju, co gracz słaby, przebywający w grze (wykorzystujący mechanikę trenowania, by przyspieszyć rozwój postaci) niemal non-stop. Tak więc - jeśli masz pracę, rodzinę, studia, szkołę, dzieci, cokolwiek - nie ma powodu, byś martwił się, jak potoczy się twoja gra na Shard i czy jest sens ją rozpoczynać, gdy brakuje Ci czasu na podrapanie się po głowie. 

 

Wystarczy lubić RPG 
kleps.png

Ważne pytania 
1. Czy w grze występują potwory (moobs), zadania (questy) i tego typu rzeczy? 
Potwory owszem, występują mechanicznie i można spędzać czas na ich zabijaniu, jednakże nie jest to warunek wymagany do rozwoju postaci i praktykują go nieliczni, ze względu na mechanikę czyniącą takie zajęcie ryzykownym i trudnym. 
2. Czy w grze można wszystko, co w zwykłym RPG? 
Jak najbardziej. Podobnie jak na zwykłej sesji RPG, jeśli tylko chcesz spalić karczmę, zabić króla, wywołać burdę w karczmie, popełnić samobójstwo czy zrobić cokolwiek innego - zgłaszasz się z tym do Mistrza Gry, który przedstawi Ci świat, odegra otoczenie i uwzględni każdą próbę, jaką podejmiesz. Wszystko może się udać, ale tak nie będzie zawsze. 
3. Co się dzieje, jak moja postać zginie? 
Śmierć postaci nie jest czymś, co obserwujemy na co dzień, lecz zdarza się na sesjach lub podczas konfrontacji między postaciami różnych graczy. W obu przypadkach śmierć postaci jest właściwie jej końcem, jednakże nie zapominajmy - to świat fantasy - w nim możliwe są najróżniejsze scenariusze, a magia i różne artefakty, anomalie i rozległa wiedza mogą doprowadzić do ożywienia martwego. Nigdy nie jest to jednak prosta ścieżka. 
4. Czy mogę zakupić lub zbudować dom w mieście, podjąć pracę, zatrudnić się w Straży, pełnić różne funkcje publiczne, tworzyć nowe wynalazki i opracowywać nowe zaklęcia? 
Tak. Dbamy o to, aby traktować graczy indywidualnie i poświęcać każdemu tyle uwagi, ile tylko jesteśmy w stanie. Jeśli gracz jest zainteresowany wpływaniem na świat przedstawiony poprzez działania swojej postaci - naszym zadaniem jest mu to umożliwić - tak więc każda akcja tego rodzaju musi być po prostu do nas zgłoszona, a następnie odegrana z Mistrzem Gry. Po jej ukończeniu lub dogadaniu jej z Mistrzem Gry w fabule lub mechanice zajdą należyte zmiany. 

Czym jest Shard? 
Każdy, kto miał okazję grać w RPG (Role Playing Game) pewnie zna różne systemy i formy przeprowadzania sesji. Być może uczestniczył także w LARP (Live Action Role Playing), a także spotkał się z formą przeprowadzania sesji przez skype, gadu-gadu, inne platformy komunikacyjne, forum (PBF - Play By Forum) czy czat (Play By Chat). 

Nasz projekt bazuje na PBCH, ale pozostaje całkowicie unikatowy, jeśli chodzi o system i sposób prowadzenia w nim gry. Spotkałem się z dwoma rodzajami gry przez czat. Pierwszą z nich jest typowe prowadzenie sesji lub kampanii dla małej grupy osób (mniej niż 9). Drugą są pokoje, w których regularnie się odgrywa, najczęściej klimatyczne karczmy. Nasz system jest trzecim rodzajem, jakiego nie spotkasz nigdzie indziej. Jest to rozgrywka nieograniczonej liczby bohaterów (o dowolnych charakterach, celach itp.) prowadzonych przez różnych graczy z całej polski, a nadzorowana wspólnie przez grupę Mistrzów Gry wspieranych przez tzw. Minionów. To, co tworzymy ma charakter globalnej, wiecznie trwającej sesji RPG na najwyższym poziomie, jaki jesteśmy w stanie zapewnić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda, że kopiuj wklej :< I Ty chciałeś na mentora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prosimy o akceptacje Regulaminu Forum Guidelines