Jump to content

Witaj gościu! Zarejestruj się tutaj, aby móc w pełni korzystać z funkcji forum. Zachęcamy Cię również do pisania postów i uczestniczenia w forumowym życiu!

Jeżeli jesteś już użytkownikiem naszego forum, zaloguj się klikając tutaj.

Twoi Administratorzy :)

Sign in to follow this  
Julia_PL

Seria Silent Hill 3 - Rezencja gry

Recommended Posts

Seria Silent Hill to jedna z najbardziej udanych, ale też i jeden z najbardziej sugestywnych horrorów wydanych na konsolę PS2.

Silent Hill 3 różni się znacząco od poprzednich gier. Przede wszystkim inny jest główny bohater, a właściwie bohaterka, bo jest nią młoda dziewczyna imieniem Heather. Zmienił się także teren na jakim przyjdzie nam działać. Poprzednio było to miasteczko

Silent Hill, zaś tym razem większą część czasu spędzimy w rodzinnych stronach naszej bohaterki. Nie znaczy to jednak, że nie odwiedzimy sławnego miasteczka. Owszem, znajdziemy się tam, lecz dopiero pod koniec gry.

Fabuła SH 3 jest mroczna i tajemnicza tak jak cała gra. Po jej odpaleniu od razu znajdujemy się w jakimś dziwnym wesołym miasteczku, jak z najgorszego koszmaru (klauny z poderżniętymi gardłami, misie walające się na ziemi). Dopiero za chwilę okazuje się, że faktycznie był to koszmar naszej bohaterki. Udaje się ona później do centrum handlowego na zakupy, gdzie zaczepia ją pewien mężczyzna. Heather dzwoni do ojca i wtedy cały jej świat zostaje przewrócony do góry nogami. Otoczenie staje się dziwnie wyludnione, a dziewczyna jest atakowana przez koszmarne i przerażające stwory. Grafika w SH 3 jest bardzo dobra. Autorzy wyraźnie popracowali nad wyglądem postaci, co widać szczególnie na przykładzie głównej bohaterki. Prezentuje się ona znacznie lepiej niż bohater SH 2 i wygląda prawie jak realna. Podobnie jest z wystrojem lokacji, w których będziemy się znajdować. Są one słabo oświetlone, niezbyt wyraźne, przez co mocno klimatyczne. Po prostu realnie boimy się, że coś może na nas za chwilę wyskoczyć za szafy czy innego mebla.

Klimat podsyca także bardzo sugestywna muzyka, jaką słyszymy w tle przez cały czas, zmieniająca ton, gdy zbliża się niebezpieczeństwo. Podobnie jak w poprzedniej grze, tak i tutaj o zbliżaniu się potworów informuje nas narastający szum radioodbiornika. Do tego dochodzi narracja głównej bohaterki oraz dialogi rozmów przeprowadzanych co jakiś czas.

Silent Hill 3 jest według mnie znacznie lepszą grą niż część poprzednia. W takich tytułach głównym elementem jest klimat, a tu jest on wręcz perfekcyjny. Także umiejętne stopniowanie napięcia i powolne poznawanie historii naszej bohaterki, można zaliczyć na jej wielki plus. Wadą może być wspomniana wcześniej, zachwiana perspektywa i nieco niedopracowana kamera, zwłaszcza wtedy, gdy próbujemy ją ustawić tak, by pokazywała co dzieje się przed nami. No i wreszcie czas jaki potrzebny jest na jej ukończenie, wydaje się nieco za krótki. Nie są to jednak wady na tyle poważne, by zdyskredytować grę i zapomnieć o niej. Jeśli lubicie się bać, to nie możecie przejść obok Silent Hill'a 3 obojętnie. Gra jest warta zakupu i zapewniam, że nie będziecie tego żałować.

Poradnik nie należy do mnie. Ja go tylko skróciłam :)

Polecam :)

Edited by Julia_PL

Silent Hill: HD Collection polecam ci ten zestawik .. z najnowszych i najlepszych

Silent Hill 3 to nie jest najnowsza wersja z tego co ja mam to chyba 4 lub 5 nie pamiętam w to nie gram jedynie Resident Evil :)