Jump to content

Witaj gościu! Zarejestruj się tutaj, aby móc w pełni korzystać z funkcji forum. Zachęcamy Cię również do pisania postów i uczestniczenia w forumowym życiu!

Jeżeli jesteś już użytkownikiem naszego forum, zaloguj się klikając tutaj.

____________________

Twoi Administratorzy :)

[RP] CloudMTA - Roleplay w nowym wydaniu!


 Share

Recommended Posts

OWj2X7a.png
Dzień dobry! Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że możemy powitać naszych przyszłych graczy na forum projektu CloudMTA. Możecie nam wierzyć lub nie, ale pracowaliśmy przez długi czas, aby znaleźć się w tym miejscu, za nami wiele rozmów, przemyśleń, lepszych i gorszych chwil... to wszystko wzmocniło nasze więzi, przez co wspólnie mamy chęć do nieustannej pracy nad serwerem, abyście znaleźli swój kąt do gry, którego od dłuższego czasu brakuje na scenie role-play.
 
Jesteśmy tutaj i możemy zacząć tworzyć społeczność. Społeczność, która chce przypomnieć sobie jak to było jeszcze kilka lat temu, jaką przyjemność dawała gra na tego typu serwerach. Każdy gracz miał satysfakcję z odegranych akcji, które były często spontaniczne i kreatywne. Dołożymy wszelkich starań, aby ten stan powrócił. Wierzymy, że dzięki Wam, wspólnie osiągniemy cel.
 
Na naszym fanpage`u pojawiły się komentarze, w których zarzuca nam się rzucanie słowami na wiatr, że tak naprawdę prawdopodobnie będziecie czekać jeszcze jakiś czas, aby zobaczyć jakiekolwiek efekty naszych prac. Nasza odpowiedź? Nic z tych rzeczy. Jak widzicie znajdujecie się właśnie na oficjalnym forum projektu CloudMTA, jest to poważny krok, który wymagał z naszej strony pełnej gotowości.
 
Mamy nadzieję, że projekt przypadnie Wam do gustu, aczkolwiek to od Was zależy, czy będziecie chcieli tworzyć z nami nową społeczność role-play. Nikogo na siłę nie przyciągniemy, jednak możecie być pewni, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby każdy potencjalny gracz poczuł się u nas jak w domu, jak za starych dobrych czasów. Jak zapewne się domyślacie, będziemy przedstawiać Wam kolejne tematy z biegiem czasu, jednak nie martwcie się, nie będziecie musieli długo czekać. Zależy nam na tym, abyście byli usatysfakcjonowani tym co zobaczycie, nie zawiedziemy Waszych oczekiwań, możecie nam zaufać.

 

BxzlyKY.png

 

Styl na którym obecnie przeglądasz ten temat został przygotowany w całości przez nas, co nie było łatwe, ale dzięki litrom wylanego potu i nauce na błędach udało nam się go wykonać. Jesteśmy z tego powodu niezwykle szczęśliwi, chcemy wyróżniać się na tle innych. Przywiązaliśmy dużą wagę do tego, aby zorganizować dogodne miejsce do spędzania wolnego czasu. Postawiliśmy na minimalizm, dzięki czemu korzystanie z forum będzie łatwe, miłe i przyjemne.
 
Kolejną ciekawą rzeczą, którą mamy przyjemność Wam przedstawić jest portal, na którym znajdziecie najważniejsze informacje. To tutaj możecie dowiedzieć się co opublikowaliśmy na naszej oficjalnej stronie na Facebook`u. Jak wiecie media społecznościowe w tych czasach są niezwykle ważnym kanałem informacyjnym, dlatego jako nowoczesny projekt postanowiliśmy przywiązać jeszcze większą wagę do bezpośredniego kontaktu z Wami chociażby przez Facebooka. Posty na naszej tablicy będą ukazywać się często, a Wasz kontakt z nami będzie jeszcze częstszy i prostszy.
 
Kolejnym ważnym aspektem portalu jest zakładka informująca o ostatnich zmianach, to właśnie stąd najszybciej dowiecie się o choćby najdrobniejszej zmianie na forum lub w grze. Postaraliśmy się również o miejsce dla najpopularniejszych frakcji - tuż obok aktualności znajdują się zakładki dla każdej z wyżej wymienionych grup, tam właśnie będą ukazywać się informacje prasowe. Dzięki temu będziesz zawsze na bieżąco z tym, co dzieje się w wirtualnym Los Santos.

 

m293K4H.png


LSN LIVE to kolejna innowacja na naszym projekcie. Wyobraźcie to sobie - przeglądacie forum, jednocześnie bacznie wyczekując jakiejś atrakcji w grze. Dzięki zastosowaniu tego skromnego dodatku w każdym momencie każdy z Was będzie mógł dowiedzieć się o najciekawszych wydarzeniach toczących się właśnie w Los Santos. Ponadto umożliwi to graczom śledzenie audycji, kto wie - może redaktor Was zaciekawi?
 
Przede wszystkim naszym celem jest przyciągnięcie Was do właściwej gry. Bardzo często obserwujemy zjawisko, gdzie na forum znajduje się obecnie online ponad trzystu graczy, a na serwerze ledwo sto. Pasek LSN Live odświeżany jest za każdym przeładowaniem strony, dziennikarz radiostacji publikuje natychmiast swoją audycję, dzięki czemu ujrzysz publikację na pasku.
 
Tymi skromnymi dodatkami próbujemy urozmaicić grę frakcjom, które w odczuciu przeciętnego gracza są nieatrakcyjne. Każdy lubi adrenalinę, stąd też frakcje pokroju Police Department, a także organizacje przestępcze są najpopularniejsze. Nie oznacza to, że frakcje jak San News muszą być pominięte, to właśnie te innowacje poprawiają atrakcyjność mediów!

 

bdaGs6j.jpg

 


Tak oto dochodzimy do momentu przedstawienia Wam panelu gracza. Nie ma tutaj ogromnych fajerwerków, są za to najważniejsze informacje, które musicie wiedzieć o swoich postaciach. Panel jest prosty, każdy szybko znajdzie właściwą funkcję. Ułożenie całego panelu również nie należało do skomplikowanych procesów projektu, nie mniej jednak znajdziecie tutaj przejrzystą i miłą dla oczu grafikę, co jest bardzo ważne. Dodatkowo macie do dyspozycji zakładkę pojazdów, grup oraz posiadanych posiadłości, gdzie również znajdziecie najważniejsze informacje, które na pewno Wam się przydadzą z biegiem czasu.
 
Tym akcentem chcielibyśmy zakończyć dzisiejszy wpis, dziękujemy Wam za to, że jesteście. To właśnie dzięki takim graczom ja

 

Edited by Dawidek1444
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9DsA3vv.png


 


mVXhAMt.png


Trzy dni temu udostępniliśmy forum, które jest w pełni do Waszej dyspozycji, a dzisiaj przychodzimy z kolejną garścią informacji prosto z serwera! W dzisiejszym newsie omówimy system telefonu komórkowego, który jest jednym z ciekawszych urozmaiceń na naszym serwerze. Dodatkowo przedstawimy Wam ogólną koncepcję projektu, nasze zamiary i ogólne podejście do projektu. Dzisiaj również ogłosimy otwarcie rekrutacji na liderów organizacji publicznych. News zamkniemy małymi, acz ciekawymi smaczkami, które będą Wam towarzyszyć w codziennej grze.
 
Jednak przed rozpoczęciem głównej części dzisiejszego news`a, chcielibyśmy Wam niezwykle podziękować za tak liczne przybycie już w pierwszych dniach istnienia forum, a także za Wasze wsparcie i za wiele miłych słów.

yFZFkbA.pngCzytając we wstępie o ciekawym, urozmaiconym systemie telefonu trudno byłoby sobie wyobrazić coś specjalnego. Mamy nadzieję, że zaraz Was nieco zaskoczymy. Prawdopodobnie w tym momencie myślicie sobie... Telefon, jak telefon - pewnie prosty system GUI, nic wielkiego. Mylicie się. Przygotowaliśmy specjalnie dla Was interfejs telefonu, który nie różni się praktycznie niczym od teraźniejszych popularnych urządzeń.
 
Od teraz będziecie mogli pobawić się swoim smartphone’m bezpośrednio w trakcie gry. Wystarczy nacisnąć przycisk "END" na klawiaturze, dzięki czemu z prawego dolnego rogu zostanie wysunięte GUI telefonu. Po wciśnięciu prawego "ALT’a", uruchamiamy kursor za pomocą którego będziemy mogli wybierać poszczególne opcje.
 
Urządzenie w obecnej formie oferuje podstawowe możliwości takie jak wybieranie numeru, dzwonienie, zapisywanie i usuwanie kontaktów, wysyłanie wiadomości sms (w momencie, gdy Wasz telefon jest wyłączony, otrzymujecie wiadomość, którą jesteście w stanie przeczytać po włączeniu telefonu), czy zmiana domyślnego dzwonka. W przyszłości zakres możliwości będzie aktualizowany o nowe funkcje. Całą sprawę urozmaica dźwięk przestrzenny, który jest dostępny na naszym serwerze. Jego zadaniem jest zmiana głośności dźwięku wydobywającego się z telefonu. Wszystko jest zależne od odległości, w której się znajdujemy od telefonu. Ten dodatek wykorzystywany jest także przy boomboxach i radiu samochodowym. Dzięki tym dodatkom gra staje się coraz bardziej barwna!
5FVO7wH.png

Wychodzimy z nową, innowacyjną koncepcją gry, która zapewni graczom swobodę w interakcji i kreowaniu własnych postaci. Przełamujemy tym samym dotychczasowe bariery, które w większości ograniczały rozgrywkę In Character. To od gracza zależy, w jaki sposób będzie kreował charakter i losy swojej postaci. Ograniczenia skryptowe zmniejszamy do minimum, a więc drobne kradzieże, pobicia będą już osiągalne dla zwykłego gracza, a konsekwencje zostaną wyciągnięte podczas gry, bez interwencji ekipy serwera. Do tej pory taka ingerencja była na porządku dziennym.
 
Administracja ogranicza swoje działanie, dając szansę na kreatywną grę. Chcemy obdarzyć społeczność zaufaniem, jak i również zagwarantować wysoką aktywność ekipy w chwilach, które tego wymagają. Dajemy ogromną swobodę, jednocześnie dbając o kulturę, poziom i komfort gry naszej społeczności, która jest dla nas priorytetem.
 
CloudMTA jest nowo powstałym projektem, co oznacza, że wszyscy startują u nas z czystą kartą. Każdy jest w stanie odcisnąć swoje piętno na naszym projekcie wychodząc z ciekawymi, kreatywnymi pomysłami, które zawsze będą brane pod uwagę przez administrację.


ewhhtx4.png


Nadeszła chwila, na którą zapewne każdy z Was czekał. Dzisiaj pragniemy oficjalnie ogłosić otwarcie rekrutacji na liderów organizacji publicznych. Poszukujemy osób, które są odpowiedzialne, mają odpowiednią charyzmę i wiedzę. Rekrutacja została otwarta tylko i wyłącznie na organizacje publiczne. Co to oznacza? Jeżeli macie pomysł na nietuzinkowe, nieszablonowe, wyrywające się od wielokrotnie powielanego schematu organizacji publicznych, bardzo chętnie. My, jako ekipa projektu zapoznamy się z pomysłem na koncept działania organizacji i rozważymy Waszą kandydaturę.
 
Na czas rekrutacji stworzyliśmy specjalny dział na forum o nazwie: "Kandydatury na liderów", gdzie możecie wysłać swoją kandydaturę na lidera dowolnej organizacji. Każdy z Was może wysłać dowolną liczbę aplikacji. Warunek jest jeden - nie możecie wysłać kilku aplikacji na ten sam typ frakcji. Tytuł ma wyglądać następująco: "[REKRUTACJA][nazwa_frakcji] nick_ooc". Rekrutacja zostanie zamknięta 7 dni po ogłoszeniu daty otwartych betatestów. O wynikach zostaniecie poinformowani w najbliższym newsie po zakończeniu rekrutacji.

9C80K3G.png


Jednym z elementów GUI, które zobaczycie na naszym serwerze, jest pasek stacji radiowej należący do Los Santos News. Znajduje się on w dolnej części ekranu. Projektując go, przywiązaliśmy wagę do przejrzystości, a zarazem prostoty. Jesteśmy pewni, że informacje, które będą prezentowane przez stację radiową, będą czytelne, oraz przyciągną uwagę zainteresowanych czytelników.
 
Więcej szczegółowych informacji otrzymacie w następnych newsach.

Link to comment
Share on other sites

 

m65Z115.png


LINK DO FILMU <<< ODNOŚNIK
Postanowiliśmy nakręcić Was jeszcze bardziej przed spaniem i podać deser do dzisiejszego newsa. Mowa oczywiście o boomboxie, który szerzej zostanie przedstawiony przez Darka w filmiku. Cały system pozwala na puszczanie muzyki w dowolnym miejscu, w którym się znajdujemy, a dodatkowo towarzyszy mu dźwięk przestrzenny, którego zadaniem jest dostosowywanie głośności dźwięku w zależności od odległości, w której znajdujemy się od boomboxa. Mamy pewność, że przyda Wam się to w rozgrywce na naszym serwerze! Pozdrawiamy, Administracja.

Edited by Dawidek1444
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

klTRleL.png

Poszukujesz alternatywnego, swobodnego miejsca rozgrywki? Miejsca, do którego śmiało możesz zaprosić znajomych i wspólnie z nimi stworzyć własny kącik do gry? Masz już dość projektów, które usilnie walczą o tytuł RPG roku? My wiemy, że poszukujesz lepszego miejsca do gry - gwarantujemy, że tutaj znajdziesz coś dla siebie. CloudMTA to z pewnością niepowtarzalne miejsce, które ideą nawiązuje do czasów świetności polskiej sceny role play. To miejsce dla graczy zdeterminowanych, kreatywnych, poszukujących niecodziennych wrażeń - dokładnie takich jak Ty!

OFs7eTA.png

Miejscem rozgrywki - oferującym klimat jak za dawnych lat - jest Los Santos. Warto podkreślić, że akcja nie toczy się w Kalifornii, a we współczesnym San Andreas (więcej informacji). Taki krok pozwala na kreowanie własnego świata z odpowiednio dostosowanymi zasadami In Character. W procesie tworzenia postaci przywita Cię intuicyjny kreator, w którym ustalisz dane kreowanej postaci oraz jej cechy, jak: płeć, kolor oczu, karnacja skóry i wzrost. Ostatnim krokiem jest wybranie początkowego miejsca rozgrywki spośród 20 dostępnych! W tym procesie dokładnie zastanów się, jakiego pochodzenia będzie Twoja postać. CloudMTA oferuje możliwość gry prawowitego obywatela, a także nielegalnego imigranta (kliknij po więcej), który pojawia się w mieście z czystą kartą i nic o nim nie wiadomo - wybór należy do Ciebie. Twoja przygoda z rozgrywką dopiero się zaczyna? Nie martw się! Dla osób w podobnej sytuacji przygotowaliśmy specjalny program Szkółki Role Play, który bez wstydu ułatwi stawianie pierwszych kroków pod okiem doświadczonych mentorów, wystarczy wybrać tylko odpowiednią opcję w samym kreatorze.

5ckRntR.png

No dobrze, zapewne z niecierpliwością czekasz na ten punkt, w którym zaczerpniesz informacji na temat samej rozgrywki. CloudMTA jest miejscem szczególnie otwartym dla graczy pomysłowych, chcących zainicjować własne miejsce do gry. Tylko u nas bez żadnych barier, aplikacji, czy innych zbędnych podań, możesz założyć grupę (kliknij po szczegółowe informacje), której nadasz wybrany przez siebie status. Może to być świeżo upieczona organizacja przestępcza, rodzina, dzięki której wraz ze znajomymi będziesz mógł dzielić się wspólnymi dobrami, a nawet raczkująca korporacja - w tej kwestii nie mamy nic do gadania, to Ty wykuwasz los swojej postaci. Więc jeśli również stawiasz na rozgrywkę, odetchnij i zamknij swój edytor tekstowy. Zbierz gromadę znajomych i zaplanuj, w jaki sposób zagospodarujecie swój zaoszczędzony czas.

cUWxZ5f.png

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy wiele wariantów rozgrywki. Przyjemność i swobodę znajdą nie tylko osoby zainteresowane półświatkiem przestępczym. CloudMTA świetnie zadbało o sympatyków frakcji publicznych. Na serwerze znajdzie się miejsce dla polityków, ratowników medycznych, strażaków, funkcjonariuszy służb porządkowych i reporterów. Dla każdego z tych zawodów robimy ukłon, abyś mógł cieszyć się przyjemnością rozgrywki gdzie tylko zapragniesz.

2MSYeUq.png

Głównym zamysłem władzy hrabstwa jest Rada Nadzorcza złożona z demokratycznie wybranych radnych przez legalnych obywateli. To na jej barkach będzie spoczywała odpowiedzialność rozdzielania budżetu, ponieważ zyski wszystkich organizacji publicznych będą wpływały na konto rządu. Organy sprawujące władzę w poszczególnych frakcjach będą zmuszone prezentować plany budżetowe podczas przeznaczonych do tego obrad. Więcej o działalności Rady Nadzorczej:

 • Nadzór organizacji nad realizacją strategii IC departamentów rządowych;
 • Nadzór nad działalnością organizacji publicznych. Możliwość przeprowadzania ich audytu IC, a w konsekwencji zmiana lidera w porozumieniu z opiekunem organizacji publicznych;
 • Stanowienie prawa lokalnego (hrabstwa) i wydawania rozporządzeń dotyczących miasta. Tworzenie regulacji dotyczących departamentów rządu;
 • Powoływanie mniejszych departamentów, które zajmą się domami, firmami czy audytem sytuacji finansowej rządu (np. Department of Regional Planning);
 • Zarządzanie finansami rządu, rozdzielanie ich między zależne departamenty (Rząd jest jedną główną skarbonką dla wszystkich) oraz ustalanie strategii departamentów na najbliższy okres;
 • Wcześniejsze zebrania rady hrabstwa na polecenie CEO (Chief Executive Officer);
 • Administracja planuje wywrzeć wpływ na prawo IC, utrzymując prawo do wetowania, przenoszenia ustaw do ponownej weryfikacji, zatwierdzania ustaw oraz proponowanie nowych przez CEO. Dodatkowo Dyrektor Generalny otrzyma uprawnienia do powoływania oraz odwoływania administracji hrabstwa, czyli deputowanych/szefów departamentów. W większości wszelkie decyzje personalne muszą zostać zatwierdzone przez opiekuna organizacji publicznych oraz Radę Nadzorczą. Wyjątkiem pozostanie swoboda powoływania zastępcy CEO i odwoływania go;
 • Możliwość tworzenia przetargów dotyczących miasta;
 • Ustanawianie wysokości wszelkich podatków: drogowych, dochodowych, paliwowych, mieszkaniowych (gruntowych), od dóbr i usług;
 • Prowadzenie polityki wspierającej rozwój przedsiębiorstw (ustanawianie budżetu dofinansowań) na podstawie ustaleń przy zebraniach rady.

Mało tego, jeśli należysz do grona ochotników na to stanowisko, będziesz mógł reprezentować swój region hrabstwa. To właśnie delegaci poszczególnych okręgów odpowiadają za rozporządzanie budżetu, dlatego tak ważne jest wybranie właściwych osób, jako radnych.

oM2sGGu.png

Możesz również wybrać ścieżkę funkcjonariusza służb publicznych. Działania departamentu obejmują całe hrabstwo, nie ograniczając się wyłącznie do miasta. Co ważniejsze, zamierzamy we współpracy z liderem frakcji rozpocząć działalność County Jail, miejsca w którym zagościsz jeśli nagminnie złamiesz przepisy prawa. Frakcja została zaopatrzona we wszelkie podstawowe, a zarazem niezbędne systemy - począwszy od zwykłych kajdanek, przez przyrządy do rejestrowania prędkości lub identyfikatorów tablic rejestracyjnych, a kończąc na kartotece. Developerzy CMTA stale rozwijają kryminalistykę, na początek odciski palców i kody genetyczne, całość znacznie rozbudowana podsyci zapomniany charakter tej organizacji.

8dfXTbw.png

W kwestii tej frakcji nasz ukłon jest najniższy. Na wielu konkurencyjnych projektach możesz doczytać o licznych niedociągnięciach względem struktury straży pożarnej, czy też skryptu, którym dysponuje, a raczej jego brakiem. Jak już wspominaliśmy CloudMTA jest czymś więcej niż drobną kroplą w środku oceanu, jest kwintesencją dobrego smaku role play. Meritum Fire Departament jest odpowiednio przygotowany system pożarów, niestandardowa remiza strażacka spod ręki naszych developerów, a nawet unikalne pojazdy służbowe. Wszystko to zapewnia należyty byt jaki powinna od dawna mieć organizacja.

AJQ4uo4.png

Lokalna stacja radiowa to z pewnością miejsce dla najwybitniejszych reporterów z całego stanu. Jeśli jednak uważasz, że to nie Twoja domena, nie przejmuj się! Przygotowaliśmy dla Ciebie wiele niespodzianek z innych dziedzin rozgrywki, co najmniej jedna bez wątpienia Cię zaciekawi. Z kolei nie zapomnieliśmy o osobach, które podejmą się tego wyzwania i czują, że praca w radiu to ich żywioł. Każda wiadomość - oficjalnie wyemitowana przez Los Santos News - synchronizuje się z naszym forumowym paskiem LSN Live, funkcja ta pozwala w czasie rzeczywistym, podczas czynnego przeglądania forum śledzić bieżące wydarzenia ze świata In Character. Audycje, wywiady, bloki reklamowe nabierają nowego znaczenia. Należysz do grona przedsiębiorców naszego hrabstwa? To jedna ze skuteczniejszych form budowania wirtualnej marki.

skQKAkk.png

Czy wiesz, że smartfon stał się głównym środkiem komunikacji in character, a jego projekt wzorowany jest realnymi odpowiednikami kilku światowych marek, po których przejął parę kluczowych funkcji, dokładniej rozmowy telefoniczne i SMSy? Dzięki możliwościom, które daje nam platforma MTA, maksymalnie wykorzystujemy potencjał naszych telefonów. Zastosowany został bowiem dźwięk przestrzenny, który zmienia głośność dźwięku wydobywającego się z telefonu w zależności od odległości w której się znajdujemy od urządzenia. Całość została ubrana w przejrzysty interfejs, a używanie jest bajecznie proste. Urządzenie oferuje Wam takie możliwości jak: wybieranie numeru, dzwonienie, zapisywanie i usuwanie kontaktów, wysyłanie wiadomości SMS (gdy Wasz telefon jest wyłączony to wiadomość otrzymacie od razu po jego włączeniu) czy zmiana domyślnego dzwonka. Chcesz przekonać się na własne oczy jak działa system telefonu? Nie zwlekaj i już teraz zawitaj na nasze forum!

AxJBgct.png

Starzy wyjadacze nadal mogą pamiętać pierwsze, historyczne odprawy policyjne na których najczęściej byliśmy zmuszani do zainstalowania radaru, który był arcyważny do prowadzenia normalnej rozgrywki! Najczęściej musieliśmy ucinać dłuższą chwilę z naszego cennego czasu, żeby poszukać danej modyfikacji, a następnie ją zainstalować. Nie u nas! Na serwer wprowadziliśmy radar, który obecnie możecie podejrzeć w miniaturce zamieszczonej w grafice. Czas, który byście stracili na instalacje możecie poświęcić na grę na naszym serwerze, a obie strony na tym jednocześnie zyskają! Inteligentny radar na bieżąco daje znać w której dzielnicy obecnie się znajdujemy, a dodatkowo na bieżąco wskazuje kierunek północny. Na owym dodatku będziemy mogli dowiedzieć się po jakiej ulicy obecnie jedziemy, a dzięki owej opcji łatwo będzie dać znać koledze gdzie ma wpaść na grilla! Jesteśmy pewni, że on z równą łatwością na niego przyjedzie.

hYFmj0s.png

Stare, a można nawet powiedzieć, że zakurzone oferty, które były opierane na przejedzonym już przez użytkowników podstawowym systemie idą w zapomnienie. Postanowiliśmy wykorzystać nasz autorski HUD, który po otrzymaniu oferty rozwinie się a następnie ją tam wyświetli. Koniec z zajmowaniem połowy ekranu podczas wyświetlania oferty na samym środku. Propozycję przedmiotu/przywitania itd. będziecie mogli akceptować lub przeciwnie odrzucać następującymi przyciskami: [, ], a dla wzrokowców będzie wyświetlana miniaturka przedmiotu (tak jak na zdjęciu pizza). Jesteśmy pewni, że przyda Wam się to w rozgrywce! FORUM: http://cmta.pl/ FACEBOOK: https://www.facebook.com/cloudmtapl/?fref=ts DISCORD: https://discordapp.com/invite/0zaodSgPghjrPzRL STEAM: http://steamcommunity.com/groups/CloudMTA

Link to comment
Share on other sites

HCX0RLs.png


 
 
Dzisiejszy, można powiedzieć specjalny news (bo już 10siąty) zaczniemy od informacji o tym, jak będzie prowadzone więzienie na naszym serwerze. Zakład karny będzie znajdował się w Los Santos, w Southlake. Rękę nad więzieniem będzie trzymało Los Santos County Sheriff's Department. Gracze tej frakcji będą musieli odbyć praktykę jako strażnik więzienny, a następnie w przypadku pozytywnego przejścia przez rekrutację będą mieli prawo wyboru czy chcą zostać pracownikiem wyżej wymienionej placówki, czy może pełnić służbę "na mieście". Funkcja ta będzie wymienna - strażnik będzie mógł odbyć patrol na ulicy, a szeryf z patrolówki będzie mógł pograć w więzieniu. Jesteśmy przekonani, że takie rozwiązanie poskutkuje większą aktywnością personelu więzienia niż w przypadku oddzielnej frakcji zrzeszającej klawiszy.

System nadawania kar na CloudMTA będzie odrobinkę różnił się od tego, do którego zostaliście przyzwyczajeni na innych serwerach. Za konkretne przestępstwa, są równomiernie konkretne przedziały wartości kar na jaką strażnik może osadzić przestępcę, z długością wyroku nie będzie mógł wyjść poza określone ramy kar za dane przestępstwo, a samo osadzenie odbywać będzie się poprzez wybranie przewinienia (lub kilku) z listy.

 
 

vdmMVH2.png


 
 
Przestępstwa, które raczej nie należą do tych najcięższych, czyli np. takie jak posiadanie jednej sztuki nielegalnej broni palnej, czy niewielkiej ilości narkotyków, nie zawsze będą skutkowały pobytem w celi. Osoba aresztująca przestępce będzie mogła zakończyć całą sprawę na posterunku, a zamiast iść na parę dni do więzienia, Wasza postać będzie mogła zostać uwolniona za poręczeniem majątkowym. Co w przypadku chwilowego braku gotówki? Spokojnie, na spłatę kaucji będziecie mieli siedem dni, a sama jej wysokość będzie uzależniona od wagi przestępstwa, które popełniliście.

 
 

TdfpssN.png


 
 
Zadowolony opuszczasz posterunek z wystawionym rachunkiem na kilka tysięcy dolarów. Możesz dokonać przelewu od razu lub zaczekać kilka dni, a w tym czasie zdążysz pożyczyć pieniądze od znajomych, ale co się stanie, gdy zapomnisz zapłacić? Rząd hrabstwa Los Santos nie ma litości dla dłużników. W ciągu godziny po przekroczeniu terminu spłaty kaucji zostanie za Tobą wystawiony list gończy i nakaz aresztowania. Zdjęcie Twojej twarzy trafi do gazet i portali informacyjnych, a każdy policjant będzie je widział w komputerze pokładowym. Temat szybko "podbiją" także lokalne agencje zrzeszające łowców głów. Są to licencjonowani specjaliści, których zadaniem jest pochwycenie zbiega lub dłużnika i oddanie go w ręce policji. Dostają za to całość nagrody, której wysokość uzależniona jest od czynów, jakich dopuścił się poszukiwany.

Od dziś możecie składać aplikacje na firmy zrzeszające bounty hunters (łowców głów). Miejscem składania podań jest dział zajmujący się organizacjami prywatnymi. Będą one szczegółowo analizowane, ponieważ musicie wiedzieć, co chcecie grać i musimy obdarzyć Was zaufaniem niemalże takim, jak liderów organizacji porządkowych.

 
 

D2yHClx.png


 
 
Three strikes law jest prawem, które będzie obowiązywać od samego początku rozgrywki. Polega ono na tym, że trzeci pobyt w więzieniu w związku z dopuszczeniem się poważnego przestępstwa, skutkuje dożywotnim pozbawieniem wolności. Miejcie na uwadze, że mówimy tutaj o trzecim odbytym wyroku, nie trzech popełnionych przestępstwach.

Więcej o tym systemie i jakie konkretnie przestępstwa wchodzą w jego skład poznacie dopiero gdy opublikujemy kodeks karny. Tym samym zapraszamy was do oczekiwania na więcej informacji!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

Prosimy o akceptacje Regulaminu Forum Guidelines