Jump to content

Witaj gościu! Zarejestruj się tutaj, aby móc w pełni korzystać z funkcji forum. Zachęcamy Cię również do pisania postów i uczestniczenia w forumowym życiu!

Jeżeli jesteś już użytkownikiem naszego forum, zaloguj się klikając tutaj.

____________________

Twoi Administratorzy :)

[RP] CloudMTA - Roleplay w nowym wydaniu!


 Share

Recommended Posts

OWj2X7a.png
Dzień dobry! Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że możemy powitać naszych przyszłych graczy na forum projektu CloudMTA. Możecie nam wierzyć lub nie, ale pracowaliśmy przez długi czas, aby znaleźć się w tym miejscu, za nami wiele rozmów, przemyśleń, lepszych i gorszych chwil... to wszystko wzmocniło nasze więzi, przez co wspólnie mamy chęć do nieustannej pracy nad serwerem, abyście znaleźli swój kąt do gry, którego od dłuższego czasu brakuje na scenie role-play.
 
Jesteśmy tutaj i możemy zacząć tworzyć społeczność. Społeczność, która chce przypomnieć sobie jak to było jeszcze kilka lat temu, jaką przyjemność dawała gra na tego typu serwerach. Każdy gracz miał satysfakcję z odegranych akcji, które były często spontaniczne i kreatywne. Dołożymy wszelkich starań, aby ten stan powrócił. Wierzymy, że dzięki Wam, wspólnie osiągniemy cel.
 
Na naszym fanpage`u pojawiły się komentarze, w których zarzuca nam się rzucanie słowami na wiatr, że tak naprawdę prawdopodobnie będziecie czekać jeszcze jakiś czas, aby zobaczyć jakiekolwiek efekty naszych prac. Nasza odpowiedź? Nic z tych rzeczy. Jak widzicie znajdujecie się właśnie na oficjalnym forum projektu CloudMTA, jest to poważny krok, który wymagał z naszej strony pełnej gotowości.
 
Mamy nadzieję, że projekt przypadnie Wam do gustu, aczkolwiek to od Was zależy, czy będziecie chcieli tworzyć z nami nową społeczność role-play. Nikogo na siłę nie przyciągniemy, jednak możecie być pewni, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby każdy potencjalny gracz poczuł się u nas jak w domu, jak za starych dobrych czasów. Jak zapewne się domyślacie, będziemy przedstawiać Wam kolejne tematy z biegiem czasu, jednak nie martwcie się, nie będziecie musieli długo czekać. Zależy nam na tym, abyście byli usatysfakcjonowani tym co zobaczycie, nie zawiedziemy Waszych oczekiwań, możecie nam zaufać.

 

BxzlyKY.png

 

Styl na którym obecnie przeglądasz ten temat został przygotowany w całości przez nas, co nie było łatwe, ale dzięki litrom wylanego potu i nauce na błędach udało nam się go wykonać. Jesteśmy z tego powodu niezwykle szczęśliwi, chcemy wyróżniać się na tle innych. Przywiązaliśmy dużą wagę do tego, aby zorganizować dogodne miejsce do spędzania wolnego czasu. Postawiliśmy na minimalizm, dzięki czemu korzystanie z forum będzie łatwe, miłe i przyjemne.
 
Kolejną ciekawą rzeczą, którą mamy przyjemność Wam przedstawić jest portal, na którym znajdziecie najważniejsze informacje. To tutaj możecie dowiedzieć się co opublikowaliśmy na naszej oficjalnej stronie na Facebook`u. Jak wiecie media społecznościowe w tych czasach są niezwykle ważnym kanałem informacyjnym, dlatego jako nowoczesny projekt postanowiliśmy przywiązać jeszcze większą wagę do bezpośredniego kontaktu z Wami chociażby przez Facebooka. Posty na naszej tablicy będą ukazywać się często, a Wasz kontakt z nami będzie jeszcze częstszy i prostszy.
 
Kolejnym ważnym aspektem portalu jest zakładka informująca o ostatnich zmianach, to właśnie stąd najszybciej dowiecie się o choćby najdrobniejszej zmianie na forum lub w grze. Postaraliśmy się również o miejsce dla najpopularniejszych frakcji - tuż obok aktualności znajdują się zakładki dla każdej z wyżej wymienionych grup, tam właśnie będą ukazywać się informacje prasowe. Dzięki temu będziesz zawsze na bieżąco z tym, co dzieje się w wirtualnym Los Santos.

 

m293K4H.png


LSN LIVE to kolejna innowacja na naszym projekcie. Wyobraźcie to sobie - przeglądacie forum, jednocześnie bacznie wyczekując jakiejś atrakcji w grze. Dzięki zastosowaniu tego skromnego dodatku w każdym momencie każdy z Was będzie mógł dowiedzieć się o najciekawszych wydarzeniach toczących się właśnie w Los Santos. Ponadto umożliwi to graczom śledzenie audycji, kto wie - może redaktor Was zaciekawi?
 
Przede wszystkim naszym celem jest przyciągnięcie Was do właściwej gry. Bardzo często obserwujemy zjawisko, gdzie na forum znajduje się obecnie online ponad trzystu graczy, a na serwerze ledwo sto. Pasek LSN Live odświeżany jest za każdym przeładowaniem strony, dziennikarz radiostacji publikuje natychmiast swoją audycję, dzięki czemu ujrzysz publikację na pasku.
 
Tymi skromnymi dodatkami próbujemy urozmaicić grę frakcjom, które w odczuciu przeciętnego gracza są nieatrakcyjne. Każdy lubi adrenalinę, stąd też frakcje pokroju Police Department, a także organizacje przestępcze są najpopularniejsze. Nie oznacza to, że frakcje jak San News muszą być pominięte, to właśnie te innowacje poprawiają atrakcyjność mediów!

 

bdaGs6j.jpg

 


Tak oto dochodzimy do momentu przedstawienia Wam panelu gracza. Nie ma tutaj ogromnych fajerwerków, są za to najważniejsze informacje, które musicie wiedzieć o swoich postaciach. Panel jest prosty, każdy szybko znajdzie właściwą funkcję. Ułożenie całego panelu również nie należało do skomplikowanych procesów projektu, nie mniej jednak znajdziecie tutaj przejrzystą i miłą dla oczu grafikę, co jest bardzo ważne. Dodatkowo macie do dyspozycji zakładkę pojazdów, grup oraz posiadanych posiadłości, gdzie również znajdziecie najważniejsze informacje, które na pewno Wam się przydadzą z biegiem czasu.
 
Tym akcentem chcielibyśmy zakończyć dzisiejszy wpis, dziękujemy Wam za to, że jesteście. To właśnie dzięki takim graczom ja

 

Edited by Dawidek1444
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9DsA3vv.png


 


mVXhAMt.png


Trzy dni temu udostępniliśmy forum, które jest w pełni do Waszej dyspozycji, a dzisiaj przychodzimy z kolejną garścią informacji prosto z serwera! W dzisiejszym newsie omówimy system telefonu komórkowego, który jest jednym z ciekawszych urozmaiceń na naszym serwerze. Dodatkowo przedstawimy Wam ogólną koncepcję projektu, nasze zamiary i ogólne podejście do projektu. Dzisiaj również ogłosimy otwarcie rekrutacji na liderów organizacji publicznych. News zamkniemy małymi, acz ciekawymi smaczkami, które będą Wam towarzyszyć w codziennej grze.
 
Jednak przed rozpoczęciem głównej części dzisiejszego news`a, chcielibyśmy Wam niezwykle podziękować za tak liczne przybycie już w pierwszych dniach istnienia forum, a także za Wasze wsparcie i za wiele miłych słów.

yFZFkbA.pngCzytając we wstępie o ciekawym, urozmaiconym systemie telefonu trudno byłoby sobie wyobrazić coś specjalnego. Mamy nadzieję, że zaraz Was nieco zaskoczymy. Prawdopodobnie w tym momencie myślicie sobie... Telefon, jak telefon - pewnie prosty system GUI, nic wielkiego. Mylicie się. Przygotowaliśmy specjalnie dla Was interfejs telefonu, który nie różni się praktycznie niczym od teraźniejszych popularnych urządzeń.
 
Od teraz będziecie mogli pobawić się swoim smartphone’m bezpośrednio w trakcie gry. Wystarczy nacisnąć przycisk "END" na klawiaturze, dzięki czemu z prawego dolnego rogu zostanie wysunięte GUI telefonu. Po wciśnięciu prawego "ALT’a", uruchamiamy kursor za pomocą którego będziemy mogli wybierać poszczególne opcje.
 
Urządzenie w obecnej formie oferuje podstawowe możliwości takie jak wybieranie numeru, dzwonienie, zapisywanie i usuwanie kontaktów, wysyłanie wiadomości sms (w momencie, gdy Wasz telefon jest wyłączony, otrzymujecie wiadomość, którą jesteście w stanie przeczytać po włączeniu telefonu), czy zmiana domyślnego dzwonka. W przyszłości zakres możliwości będzie aktualizowany o nowe funkcje. Całą sprawę urozmaica dźwięk przestrzenny, który jest dostępny na naszym serwerze. Jego zadaniem jest zmiana głośności dźwięku wydobywającego się z telefonu. Wszystko jest zależne od odległości, w której się znajdujemy od telefonu. Ten dodatek wykorzystywany jest także przy boomboxach i radiu samochodowym. Dzięki tym dodatkom gra staje się coraz bardziej barwna!
5FVO7wH.png

Wychodzimy z nową, innowacyjną koncepcją gry, która zapewni graczom swobodę w interakcji i kreowaniu własnych postaci. Przełamujemy tym samym dotychczasowe bariery, które w większości ograniczały rozgrywkę In Character. To od gracza zależy, w jaki sposób będzie kreował charakter i losy swojej postaci. Ograniczenia skryptowe zmniejszamy do minimum, a więc drobne kradzieże, pobicia będą już osiągalne dla zwykłego gracza, a konsekwencje zostaną wyciągnięte podczas gry, bez interwencji ekipy serwera. Do tej pory taka ingerencja była na porządku dziennym.
 
Administracja ogranicza swoje działanie, dając szansę na kreatywną grę. Chcemy obdarzyć społeczność zaufaniem, jak i również zagwarantować wysoką aktywność ekipy w chwilach, które tego wymagają. Dajemy ogromną swobodę, jednocześnie dbając o kulturę, poziom i komfort gry naszej społeczności, która jest dla nas priorytetem.
 
CloudMTA jest nowo powstałym projektem, co oznacza, że wszyscy startują u nas z czystą kartą. Każdy jest w stanie odcisnąć swoje piętno na naszym projekcie wychodząc z ciekawymi, kreatywnymi pomysłami, które zawsze będą brane pod uwagę przez administrację.


ewhhtx4.png


Nadeszła chwila, na którą zapewne każdy z Was czekał. Dzisiaj pragniemy oficjalnie ogłosić otwarcie rekrutacji na liderów organizacji publicznych. Poszukujemy osób, które są odpowiedzialne, mają odpowiednią charyzmę i wiedzę. Rekrutacja została otwarta tylko i wyłącznie na organizacje publiczne. Co to oznacza? Jeżeli macie pomysł na nietuzinkowe, nieszablonowe, wyrywające się od wielokrotnie powielanego schematu organizacji publicznych, bardzo chętnie. My, jako ekipa projektu zapoznamy się z pomysłem na koncept działania organizacji i rozważymy Waszą kandydaturę.
 
Na czas rekrutacji stworzyliśmy specjalny dział na forum o nazwie: "Kandydatury na liderów", gdzie możecie wysłać swoją kandydaturę na lidera dowolnej organizacji. Każdy z Was może wysłać dowolną liczbę aplikacji. Warunek jest jeden - nie możecie wysłać kilku aplikacji na ten sam typ frakcji. Tytuł ma wyglądać następująco: "[REKRUTACJA][nazwa_frakcji] nick_ooc". Rekrutacja zostanie zamknięta 7 dni po ogłoszeniu daty otwartych betatestów. O wynikach zostaniecie poinformowani w najbliższym newsie po zakończeniu rekrutacji.

9C80K3G.png


Jednym z elementów GUI, które zobaczycie na naszym serwerze, jest pasek stacji radiowej należący do Los Santos News. Znajduje się on w dolnej części ekranu. Projektując go, przywiązaliśmy wagę do przejrzystości, a zarazem prostoty. Jesteśmy pewni, że informacje, które będą prezentowane przez stację radiową, będą czytelne, oraz przyciągną uwagę zainteresowanych czytelników.
 
Więcej szczegółowych informacji otrzymacie w następnych newsach.

Link to comment
Share on other sites

 

m65Z115.png


LINK DO FILMU <<< ODNOŚNIK
Postanowiliśmy nakręcić Was jeszcze bardziej przed spaniem i podać deser do dzisiejszego newsa. Mowa oczywiście o boomboxie, który szerzej zostanie przedstawiony przez Darka w filmiku. Cały system pozwala na puszczanie muzyki w dowolnym miejscu, w którym się znajdujemy, a dodatkowo towarzyszy mu dźwięk przestrzenny, którego zadaniem jest dostosowywanie głośności dźwięku w zależności od odległości, w której znajdujemy się od boomboxa. Mamy pewność, że przyda Wam się to w rozgrywce na naszym serwerze! Pozdrawiamy, Administracja.

Edited by Dawidek1444
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

klTRleL.png

Poszukujesz alternatywnego, swobodnego miejsca rozgrywki? Miejsca, do którego śmiało możesz zaprosić znajomych i wspólnie z nimi stworzyć własny kącik do gry? Masz już dość projektów, które usilnie walczą o tytuł RPG roku? My wiemy, że poszukujesz lepszego miejsca do gry - gwarantujemy, że tutaj znajdziesz coś dla siebie. CloudMTA to z pewnością niepowtarzalne miejsce, które ideą nawiązuje do czasów świetności polskiej sceny role play. To miejsce dla graczy zdeterminowanych, kreatywnych, poszukujących niecodziennych wrażeń - dokładnie takich jak Ty!

OFs7eTA.png

Miejscem rozgrywki - oferującym klimat jak za dawnych lat - jest Los Santos. Warto podkreślić, że akcja nie toczy się w Kalifornii, a we współczesnym San Andreas (więcej informacji). Taki krok pozwala na kreowanie własnego świata z odpowiednio dostosowanymi zasadami In Character. W procesie tworzenia postaci przywita Cię intuicyjny kreator, w którym ustalisz dane kreowanej postaci oraz jej cechy, jak: płeć, kolor oczu, karnacja skóry i wzrost. Ostatnim krokiem jest wybranie początkowego miejsca rozgrywki spośród 20 dostępnych! W tym procesie dokładnie zastanów się, jakiego pochodzenia będzie Twoja postać. CloudMTA oferuje możliwość gry prawowitego obywatela, a także nielegalnego imigranta (kliknij po więcej), który pojawia się w mieście z czystą kartą i nic o nim nie wiadomo - wybór należy do Ciebie. Twoja przygoda z rozgrywką dopiero się zaczyna? Nie martw się! Dla osób w podobnej sytuacji przygotowaliśmy specjalny program Szkółki Role Play, który bez wstydu ułatwi stawianie pierwszych kroków pod okiem doświadczonych mentorów, wystarczy wybrać tylko odpowiednią opcję w samym kreatorze.

5ckRntR.png

No dobrze, zapewne z niecierpliwością czekasz na ten punkt, w którym zaczerpniesz informacji na temat samej rozgrywki. CloudMTA jest miejscem szczególnie otwartym dla graczy pomysłowych, chcących zainicjować własne miejsce do gry. Tylko u nas bez żadnych barier, aplikacji, czy innych zbędnych podań, możesz założyć grupę (kliknij po szczegółowe informacje), której nadasz wybrany przez siebie status. Może to być świeżo upieczona organizacja przestępcza, rodzina, dzięki której wraz ze znajomymi będziesz mógł dzielić się wspólnymi dobrami, a nawet raczkująca korporacja - w tej kwestii nie mamy nic do gadania, to Ty wykuwasz los swojej postaci. Więc jeśli również stawiasz na rozgrywkę, odetchnij i zamknij swój edytor tekstowy. Zbierz gromadę znajomych i zaplanuj, w jaki sposób zagospodarujecie swój zaoszczędzony czas.

cUWxZ5f.png

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy wiele wariantów rozgrywki. Przyjemność i swobodę znajdą nie tylko osoby zainteresowane półświatkiem przestępczym. CloudMTA świetnie zadbało o sympatyków frakcji publicznych. Na serwerze znajdzie się miejsce dla polityków, ratowników medycznych, strażaków, funkcjonariuszy służb porządkowych i reporterów. Dla każdego z tych zawodów robimy ukłon, abyś mógł cieszyć się przyjemnością rozgrywki gdzie tylko zapragniesz.

2MSYeUq.png

Głównym zamysłem władzy hrabstwa jest Rada Nadzorcza złożona z demokratycznie wybranych radnych przez legalnych obywateli. To na jej barkach będzie spoczywała odpowiedzialność rozdzielania budżetu, ponieważ zyski wszystkich organizacji publicznych będą wpływały na konto rządu. Organy sprawujące władzę w poszczególnych frakcjach będą zmuszone prezentować plany budżetowe podczas przeznaczonych do tego obrad. Więcej o działalności Rady Nadzorczej:

 • Nadzór organizacji nad realizacją strategii IC departamentów rządowych;
 • Nadzór nad działalnością organizacji publicznych. Możliwość przeprowadzania ich audytu IC, a w konsekwencji zmiana lidera w porozumieniu z opiekunem organizacji publicznych;
 • Stanowienie prawa lokalnego (hrabstwa) i wydawania rozporządzeń dotyczących miasta. Tworzenie regulacji dotyczących departamentów rządu;
 • Powoływanie mniejszych departamentów, które zajmą się domami, firmami czy audytem sytuacji finansowej rządu (np. Department of Regional Planning);
 • Zarządzanie finansami rządu, rozdzielanie ich między zależne departamenty (Rząd jest jedną główną skarbonką dla wszystkich) oraz ustalanie strategii departamentów na najbliższy okres;
 • Wcześniejsze zebrania rady hrabstwa na polecenie CEO (Chief Executive Officer);
 • Administracja planuje wywrzeć wpływ na prawo IC, utrzymując prawo do wetowania, przenoszenia ustaw do ponownej weryfikacji, zatwierdzania ustaw oraz proponowanie nowych przez CEO. Dodatkowo Dyrektor Generalny otrzyma uprawnienia do powoływania oraz odwoływania administracji hrabstwa, czyli deputowanych/szefów departamentów. W większości wszelkie decyzje personalne muszą zostać zatwierdzone przez opiekuna organizacji publicznych oraz Radę Nadzorczą. Wyjątkiem pozostanie swoboda powoływania zastępcy CEO i odwoływania go;
 • Możliwość tworzenia przetargów dotyczących miasta;
 • Ustanawianie wysokości wszelkich podatków: drogowych, dochodowych, paliwowych, mieszkaniowych (gruntowych), od dóbr i usług;
 • Prowadzenie polityki wspierającej rozwój przedsiębiorstw (ustanawianie budżetu dofinansowań) na podstawie ustaleń przy zebraniach rady.

Mało tego, jeśli należysz do grona ochotników na to stanowisko, będziesz mógł reprezentować swój region hrabstwa. To właśnie delegaci poszczególnych okręgów odpowiadają za rozporządzanie budżetu, dlatego tak ważne jest wybranie właściwych osób, jako radnych.

oM2sGGu.png

Możesz również wybrać ścieżkę funkcjonariusza służb publicznych. Działania departamentu obejmują całe hrabstwo, nie ograniczając się wyłącznie do miasta. Co ważniejsze, zamierzamy we współpracy z liderem frakcji rozpocząć działalność County Jail, miejsca w którym zagościsz jeśli nagminnie złamiesz przepisy prawa. Frakcja została zaopatrzona we wszelkie podstawowe, a zarazem niezbędne systemy - począwszy od zwykłych kajdanek, przez przyrządy do rejestrowania prędkości lub identyfikatorów tablic rejestracyjnych, a kończąc na kartotece. Developerzy CMTA stale rozwijają kryminalistykę, na początek odciski palców i kody genetyczne, całość znacznie rozbudowana podsyci zapomniany charakter tej organizacji.

8dfXTbw.png

W kwestii tej frakcji nasz ukłon jest najniższy. Na wielu konkurencyjnych projektach możesz doczytać o licznych niedociągnięciach względem struktury straży pożarnej, czy też skryptu, którym dysponuje, a raczej jego brakiem. Jak już wspominaliśmy CloudMTA jest czymś więcej niż drobną kroplą w środku oceanu, jest kwintesencją dobrego smaku role play. Meritum Fire Departament jest odpowiednio przygotowany system pożarów, niestandardowa remiza strażacka spod ręki naszych developerów, a nawet unikalne pojazdy służbowe. Wszystko to zapewnia należyty byt jaki powinna od dawna mieć organizacja.

AJQ4uo4.png

Lokalna stacja radiowa to z pewnością miejsce dla najwybitniejszych reporterów z całego stanu. Jeśli jednak uważasz, że to nie Twoja domena, nie przejmuj się! Przygotowaliśmy dla Ciebie wiele niespodzianek z innych dziedzin rozgrywki, co najmniej jedna bez wątpienia Cię zaciekawi. Z kolei nie zapomnieliśmy o osobach, które podejmą się tego wyzwania i czują, że praca w radiu to ich żywioł. Każda wiadomość - oficjalnie wyemitowana przez Los Santos News - synchronizuje się z naszym forumowym paskiem LSN Live, funkcja ta pozwala w czasie rzeczywistym, podczas czynnego przeglądania forum śledzić bieżące wydarzenia ze świata In Character. Audycje, wywiady, bloki reklamowe nabierają nowego znaczenia. Należysz do grona przedsiębiorców naszego hrabstwa? To jedna ze skuteczniejszych form budowania wirtualnej marki.

skQKAkk.png

Czy wiesz, że smartfon stał się głównym środkiem komunikacji in character, a jego projekt wzorowany jest realnymi odpowiednikami kilku światowych marek, po których przejął parę kluczowych funkcji, dokładniej rozmowy telefoniczne i SMSy? Dzięki możliwościom, które daje nam platforma MTA, maksymalnie wykorzystujemy potencjał naszych telefonów. Zastosowany został bowiem dźwięk przestrzenny, który zmienia głośność dźwięku wydobywającego się z telefonu w zależności od odległości w której się znajdujemy od urządzenia. Całość została ubrana w przejrzysty interfejs, a używanie jest bajecznie proste. Urządzenie oferuje Wam takie możliwości jak: wybieranie numeru, dzwonienie, zapisywanie i usuwanie kontaktów, wysyłanie wiadomości SMS (gdy Wasz telefon jest wyłączony to wiadomość otrzymacie od razu po jego włączeniu) czy zmiana domyślnego dzwonka. Chcesz przekonać się na własne oczy jak działa system telefonu? Nie zwlekaj i już teraz zawitaj na nasze forum!

AxJBgct.png

Starzy wyjadacze nadal mogą pamiętać pierwsze, historyczne odprawy policyjne na których najczęściej byliśmy zmuszani do zainstalowania radaru, który był arcyważny do prowadzenia normalnej rozgrywki! Najczęściej musieliśmy ucinać dłuższą chwilę z naszego cennego czasu, żeby poszukać danej modyfikacji, a następnie ją zainstalować. Nie u nas! Na serwer wprowadziliśmy radar, który obecnie możecie podejrzeć w miniaturce zamieszczonej w grafice. Czas, który byście stracili na instalacje możecie poświęcić na grę na naszym serwerze, a obie strony na tym jednocześnie zyskają! Inteligentny radar na bieżąco daje znać w której dzielnicy obecnie się znajdujemy, a dodatkowo na bieżąco wskazuje kierunek północny. Na owym dodatku będziemy mogli dowiedzieć się po jakiej ulicy obecnie jedziemy, a dzięki owej opcji łatwo będzie dać znać koledze gdzie ma wpaść na grilla! Jesteśmy pewni, że on z równą łatwością na niego przyjedzie.

hYFmj0s.png

Stare, a można nawet powiedzieć, że zakurzone oferty, które były opierane na przejedzonym już przez użytkowników podstawowym systemie idą w zapomnienie. Postanowiliśmy wykorzystać nasz autorski HUD, który po otrzymaniu oferty rozwinie się a następnie ją tam wyświetli. Koniec z zajmowaniem połowy ekranu podczas wyświetlania oferty na samym środku. Propozycję przedmiotu/przywitania itd. będziecie mogli akceptować lub przeciwnie odrzucać następującymi przyciskami: [, ], a dla wzrokowców będzie wyświetlana miniaturka przedmiotu (tak jak na zdjęciu pizza). Jesteśmy pewni, że przyda Wam się to w rozgrywce! FORUM: http://cmta.pl/ FACEBOOK: https://www.facebook.com/cloudmtapl/?fref=ts DISCORD: https://discordapp.com/invite/0zaodSgPghjrPzRL STEAM: http://steamcommunity.com/groups/CloudMTA

Link to comment
Share on other sites

HCX0RLs.png


 
 
Dzisiejszy, można powiedzieć specjalny news (bo już 10siąty) zaczniemy od informacji o tym, jak będzie prowadzone więzienie na naszym serwerze. Zakład karny będzie znajdował się w Los Santos, w Southlake. Rękę nad więzieniem będzie trzymało Los Santos County Sheriff's Department. Gracze tej frakcji będą musieli odbyć praktykę jako strażnik więzienny, a następnie w przypadku pozytywnego przejścia przez rekrutację będą mieli prawo wyboru czy chcą zostać pracownikiem wyżej wymienionej placówki, czy może pełnić służbę "na mieście". Funkcja ta będzie wymienna - strażnik będzie mógł odbyć patrol na ulicy, a szeryf z patrolówki będzie mógł pograć w więzieniu. Jesteśmy przekonani, że takie rozwiązanie poskutkuje większą aktywnością personelu więzienia niż w przypadku oddzielnej frakcji zrzeszającej klawiszy.

System nadawania kar na CloudMTA będzie odrobinkę różnił się od tego, do którego zostaliście przyzwyczajeni na innych serwerach. Za konkretne przestępstwa, są równomiernie konkretne przedziały wartości kar na jaką strażnik może osadzić przestępcę, z długością wyroku nie będzie mógł wyjść poza określone ramy kar za dane przestępstwo, a samo osadzenie odbywać będzie się poprzez wybranie przewinienia (lub kilku) z listy.

 
 

vdmMVH2.png


 
 
Przestępstwa, które raczej nie należą do tych najcięższych, czyli np. takie jak posiadanie jednej sztuki nielegalnej broni palnej, czy niewielkiej ilości narkotyków, nie zawsze będą skutkowały pobytem w celi. Osoba aresztująca przestępce będzie mogła zakończyć całą sprawę na posterunku, a zamiast iść na parę dni do więzienia, Wasza postać będzie mogła zostać uwolniona za poręczeniem majątkowym. Co w przypadku chwilowego braku gotówki? Spokojnie, na spłatę kaucji będziecie mieli siedem dni, a sama jej wysokość będzie uzależniona od wagi przestępstwa, które popełniliście.

 
 

TdfpssN.png


 
 
Zadowolony opuszczasz posterunek z wystawionym rachunkiem na kilka tysięcy dolarów. Możesz dokonać przelewu od razu lub zaczekać kilka dni, a w tym czasie zdążysz pożyczyć pieniądze od znajomych, ale co się stanie, gdy zapomnisz zapłacić? Rząd hrabstwa Los Santos nie ma litości dla dłużników. W ciągu godziny po przekroczeniu terminu spłaty kaucji zostanie za Tobą wystawiony list gończy i nakaz aresztowania. Zdjęcie Twojej twarzy trafi do gazet i portali informacyjnych, a każdy policjant będzie je widział w komputerze pokładowym. Temat szybko "podbiją" także lokalne agencje zrzeszające łowców głów. Są to licencjonowani specjaliści, których zadaniem jest pochwycenie zbiega lub dłużnika i oddanie go w ręce policji. Dostają za to całość nagrody, której wysokość uzależniona jest od czynów, jakich dopuścił się poszukiwany.

Od dziś możecie składać aplikacje na firmy zrzeszające bounty hunters (łowców głów). Miejscem składania podań jest dział zajmujący się organizacjami prywatnymi. Będą one szczegółowo analizowane, ponieważ musicie wiedzieć, co chcecie grać i musimy obdarzyć Was zaufaniem niemalże takim, jak liderów organizacji porządkowych.

 
 

D2yHClx.png


 
 
Three strikes law jest prawem, które będzie obowiązywać od samego początku rozgrywki. Polega ono na tym, że trzeci pobyt w więzieniu w związku z dopuszczeniem się poważnego przestępstwa, skutkuje dożywotnim pozbawieniem wolności. Miejcie na uwadze, że mówimy tutaj o trzecim odbytym wyroku, nie trzech popełnionych przestępstwach.

Więcej o tym systemie i jakie konkretnie przestępstwa wchodzą w jego skład poznacie dopiero gdy opublikujemy kodeks karny. Tym samym zapraszamy was do oczekiwania na więcej informacji!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Similar Content

  • By SpinLife
   Witajcie obywatele! Poszukujecie serwera w którym możecie wczuć się w postać jak za starych czasów? Dobrze trafiliście! Przedstawimy wam naszą krótką reklamę poniżej:
   Spin-LifeRP  to serwer który tworzycie właśnie wy!
   Roleplay na wysokim poziomie to codzienność dzięki administracji, która opiekuje się serwerem non-stop. Tak między nami to lubią oni podglądać życie naszych obywateli i sprawdzać czy nie łamią oni zasad panujących w naszym zakręconym mieście.
   Zagraj a sam się przekonasz!
   Link discord : https://discord.gg/YpXAxAsQnr
   Z naszej strony możemy Wam zapewnić
   nowoczesne systemy, rzadko spotykane innowacyjne rozwiązania.
   Tworząc serwer kierowaliśmy się naszym własnym doświadczeniem i zdobytą wiedzą na innych serwerach. Wiemy że jesteśmy tylko małą cegiełką bo tak naprawdę to wy tworzycie nas! Dlatego każda wasza propozycja zostanie przez nas rozpatrzona i podana dalej w głosowaniach graczy
   U nas na serwerze znajdziesz m.in:
   - Dobrą optymalizacje
   - Przeróżne rodzaje narkotyków
   - Rozbudowane prace oraz firmy prywatne
   - Możliwość posiadania więcej niż 1 postaci
   - Pojazdy Add-on
   - Zgraną Administracje 
   - Bojówki z ograniczeniami 
   To tylko cząstka rzeczy które mamy Wam do przedstawienia, po resztę zapraszamy na serwer. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy na kanał POMOCY !

  • By Mario69
   Cześć
   Co myślicie o tym nowym GTA trilogy? Jak dla mnie kompletna klapa, chociaż fajne memy z tej gry są jak z Cyberpunka xD Ta składanka chyba najlepsza:
    
    
    
    
  • By MercMal
   STALKER RP W MINECRAFT!

   Zapraszamy na serwer wszystkich fanów stalkera.

   Serwer ma w sobie(prawie) wszystkie aspekty stalkera:
   -Anomalie i artefakty!
   -Wszystkie bronie i pancerze!
   -Wszystkie itemki!
   -Wszystkie frakcje! (Nawet te wycięte)
   -Mutanty! (również planujemy dodać te wycięte)
   -Wszystkie mapy! (na początku dostęp do nich jest zablokowany ale też będą wycięte takie jak Mroczny Wąwóz czy Dead City bo my tacy boomerzy)

   Zachęcam do dołączenia do naszej społeczności jak najwcześniej, ponieważ nie tylko nam pomożecie z testowaniem ale również osoby które dołączą do nas przed 15 listopada otrzymają za darmo broń która później będzie płatna:
   FT 200M 
   SA Lawina 
   Tunder S14 
   Wintar BC 
   Wszystkie te 4 bronie kosztują 10zł w naszym sklepie, reszta broni jest do zdobycia za darmo
   Więc zachęcam :E

   Jak dostać się na serwer?
   To proste, wystarczy że wejdziesz na naszego discorda i napiszesz swoją postać!
    
   Discord: https://discord.gg/mRKyHMSj    
    

  • By Tefcio
   URL: https://entgaming.pl
    
   Zapewne wszedłeś w tą reklamę tylko dlatego, iż poszukujesz innowacyjnego, świetnego pod względem rozgrywki serwera? Miejsca, do którego śmiało możesz zaprosić znajomych i wspólnie z nimi kreować własną wymarzoną postać? Masz już dość projektów, które usilnie walczą o tytuł RolePlay roku? My wiemy, że poszukujesz lepszego miejsca do gry - gwarantujemy, że tutaj znajdziesz coś dla siebie. entGaming to z pewnością niepowtarzalne miejsce, które ideą nawiązuje do czasów świetności polskiej sceny RolePlay. To miejsce dla graczy zdeterminowanych, kreatywnych, poszukujących niecodziennych wrażeń - dokładnie takich jak Ty!
    
   Wraz z pozostałymi członkami ekipy entGaming.pl chcielibyśmy Wam przedstawić nową odsłonę tego projektu. Po dwuletniej  nieobecności na scenie RolePlay postanowiliśmy przywrócić projekt do świata żywych w jego odświeżonej edycji i dużo bardziej ogarniętej nie tylko technicznie, jak i marketingowo oraz PRowo.
    
   ***
    

    
   Kluczowym pytaniem, które chcielibyście teraz zadać nam jest pewnie "Gdzie ulokowana zostanie rozgrywka serwera?" bo to jedna z najważniejszych kwestii. Umiejętność odpowiedniej centralizacji rozgrywki to spora cegiełka do sukcesu projektu. Zdecydowaliśmy się na Los Santos, dlaczego? Stwierdziliśmy, że te miejsce najbardziej pasuje pod tryb RolePlay i przy naszych umiejętnościach mapperskich możemy sprawić, że w tym miejscu będziecie mogli poczuć nieco świeżości. Centralizacja rozgrywki znajdzie się standardowo w dwóch - dość typowych, ale naszym zdaniem najlepszych możliwych miejscach, czyli w obrębie Metro Station na Markecie oraz na centralnym Idlewood. Dodatkowo zostały one dość mocno odświeżone przez nasz obiektpack, o którym przeczytacie na dole. Zapewne interesuję Was również jak wygląda skrypt? Przez tą przerwę nie próżnowaliśmy i staraliśmy się na bieżąco wprowadzać zmiany. Przede wszystkim zaczęliśmy od usuwania błędów, których było dużo i które były głównym powodem do zamknięcia na czas nieokreślony projektu. W czasie przerwy zniwelowaliśmy większość błędów i zoptymalizowaliśmy skrypt w celu pozbycia lagów, które na tamtej odsłonie projektu były odczuwalne. Zbudowaliśmy również silny i konkurencyjny na rynku anty-cheat(mamy nadzieje  https://entgaming.pl/public/style_emoticons/default/biggrin.png ). No i wiele, wiele nowości, o których będziemy pisać na bieżąco w ogłoszeniach oraz changelogu na naszej stronie entgaming.pl.
    
   Zdecydowanie nowością w rozgrywce na tle innych serwerów są liczne interiory 3d nie tylko we wszystkich sklepach 24/7, binco, bankach, ale również możliwe w domach graczy! Na mapie - szczególnie South Central pojawiło się sporo domów 3d z możliwością kupna, gdzie dokładając od siebie klika obiektów jesteśmy w stanie wykreować ciekawe miejsce do gry, gdzie za oknem widzimy normalnie to, co dzieje się na Virtual World 0.
    
   Uniwersum rozgrywki jest ściśle określone i będzie na bieżąco egzekwowane. W uniwersum In Character na naszym projekcie nie istnieje nic takiego jak BMW, Mercedes, Nike, Adidas. Odgrywamy uniwersum Grand Theft Auto. Wszelkie przykładowo opisy na autach zawierające napis, że auto jest danym realnym modelem będzie karane. Posługujemy się markami z uniwersum gry, o którym możecie poczytać w tym linku: https://gta.fandom.c...to:_San_Andreas
    
   Jako, że stawiamy głównie na jakość, a nie na ilość - mamy kilka wiodących zasad, które bez wyjątku będziemy egzekwować. Chcemy stworzyć miejsce do gry dla osób ogarniętych; starych wyjadaczy i weteranów chatRP. Stawiamy mocno na realizm i odpowiednie odgrywanie! Przykładowo pościgi bez powodu będą momentalnie nagradzane Admin Jailem. Jeżeli chcesz jedynie dorobić się autka żeby pobawić się z policją - to miejsce u nas co prawda znajdziesz i tak - ale w ukochanym admin jailu. Przecież w realu nikt, kogo zatrzymuje policja i ani nie jest poszukiwany, ani nie ma niczego za uszami nie ucieka od nich tylko po to, żeby mieć z tego FUN... Ryzykujemy tym długie lata w więzieniu i setki kar pieniężnych, to bez sensu! I nie, brak pieniędzy na mandat to nie jest wystarczający powód. Zacznijmy grać więcej RP z frakcjami. Pokażmy poziom, niech nasze postacie będą miłe, a założę się, że dostaną jedynie upomnienie.
    
   ***
    

    
   Następną rzeczą którą chcielibyśmy wam przedstawić są panele udostępnione na forum w których macie możliwość utworzenia postaci, korzystania z usług dodatkowych (nie zależy nam na zarobku, konto premium i cały system mikro-płatności jest obsługiwany przez hosting, dzięki czemu wszelkie wydane przez was pieniądze trafiają tylko i wyłącznie do hostingu, a my jedyne co możemy z nimi zrobić - to ulepszyć parametry serwera dedykowanego. Więc kupując konto premium - w 100% przyczyniacie się do rozwoju projektu) i zarządzania w każdej chwili grupą jak i jej członkami. Posiadacie możliwość w przypadku waszej nieobecności (np. wyjazdu na wakacje) przejrzenia transakcji, aktywności grupy, logów jak i możecie w każdej chwili zarządzać wypłatami dla pracowników, dawać im premie, zwalniać ich i w przypadku wzorowej aktywności na waszą nieobecność - awansować na wyższą rangę. Zniszczony pojazd w grupie? Nikt nie chcę się przyznać? Nie martw się! Nasze panele są wyposażone w logi pojazdów, przez co możesz sprawdzić kto ostatni jeździł i kto ewentualnie zniszczył pojazd podpisany pod grupę. Wszystko już wiemy, kto to zrobił. Zostało Ci tylko wyciągnąć odpowiedzialność z tego delikwenta.
    
   ***
    

    
   Kolejnym z kolei skryptem jest system grup, który pozwala na zatrudnienie naszej postaci w trzech grupach( a w przypadku posiadania aktywnego konta premium w pięciu). Jeśli chcemy otrzymać wypłatę musimy być na służbie danej grupy ( co jest chyba oczywistą sprawą ) w budynku lub w pojeździe podpisanym pod grupę przez co najmniej 30 minut albo w celu otrzymania maksymalnej wypłaty 60 minut. Po wpisaniu komendy /g naszym oczom ujawni się okienko GUI, które pozwala na wykonywanie takich zadań jak - wejście na służbę grupy, zapoznanie się z podstawowymi informacjami o grupie (typ, stan konta grupy, itd.), sprawdzenie stanu magazynu grupy, zobaczenie kto jest aktualnie na służbie grupy lub jest online na serwerze, zapoznanie się z aktywnymi zadaniami działalności, namierzenie/zespawnowanie/unspawnowanie pojazdów podpisanych pod grupę. System zarobków został tak zrobiony i przemyślany, aby osoby chcące grać biznesmenów/bogatych nie musiały wielu miesięcy siedzieć na duty. Zarabianie na biznesach jest łatwe, szybkie i przyjemne. Jest to celowo wykonany zabieg aby pozbyć się nadmiernego statsiarstwa i skupić się na rozgrywce czysto RP. Chcesz grać slumsa - robisz postać i grasz. Chcesz grać kogoś ważnego w mieście? Zaledwie parę dni wystarczy aby stworzyć postać, którą można już odgrywać takowego osobnika.
    
   ***
    

    
   Wbrew pozorom nic nowego - aczkolwiek na naszym serwerze system statusów postaci jest nad wyraz rozwinięty i informuje nas o praktycznie wszystkim, co uda nam się zauważyć w rozgrywce In Character w danej postaci. Nie pomijamy żadnych wątków, które musielibyście dogrywać na /do. Dodany przy okazji został status osoby znanej bądź celebryty, który będzie przydzielany osobom wyróżniającym się, typu. liderzy frakcji, muzycy, wokaliści. Jest to zabieg zrobiony w celu rozwinięcia branży rozrywkowej, w której grając rapera, możemy spotkać się z autentycznym poczuciem rozpoznawalności na mieście.
    
   ***
    

    
   Tego raczej nie mogło zabraknąć na serwerze... organizacje przestępcze to raczej jedna z ważniejszych rzeczy na serwerach RolePlay, szczególnie w polskiej społeczności. To właśnie między innymi dzięki nim cała rozgrywka w Los Santos jest nakręcana. Bez organizacji przestępczych gra na serwerach RolePlay już nie byłaby taka ciekawa. Przecież nikt nie może się domyślić co może się zdarzyć gdy przechodzi się przez ulicę na którejś z dzielnic gangów - kto wie? Gwałty/napady/pobicia... Możliwe, że nawet zabójstwa! Dla organizacji przestępczych udostępniamy możliwość kreowania własnego terenu/strefy - dodanie niektórych rzeczy na swój teren zawsze umili w jakiś sposób rozgrywkę w organizacjach przestępczych. Wszystko będzie do Waszej dyspozycji, nie zapominając też w półświatku o wolnych strzelcach przez większości nazywanych Freelancerami, będą oni mieli dostęp do wytwarzania broni palnej.
    
   ***
    

    
   System sadzonek to również jedno z urozmaiceń dla organizacji przestępczych - ale nie tylko. Na czarnym rynku każdemu może udać się kupić nasiona, które wystarczy zasadzić w jakimś cichym miejscu, aby nikt nie oczekiwany nie zebrał naszych plonów oraz oby oczywiście nie nakrył nas na tym departament policji, bo cały proces wytwarzania jest nielegalny. Po finalizacji produkcji tych życiodajnych roślin możemy sprzedać je innym graczom - w celu urozmaicenia ich rozgrywki, bądź botom na tzw. cornerach robiąc niezły - aczkolwiek ryzykowny profit.
    
   ***
    

    
   Oczywiście... Jak były organizacje przestępcze to muszą być też organizacje porządkowe!
   Są to również jedne z najważniejszych organizacji na serwerze - bez nich organizacje przestępcze nie mogłyby działać - byłoby im chyba trochę za łatwo, co? Ciągła walka pomiędzy LSPD/FBI, a organizacjami przestępczymi nakręca rozgrywkę nawet tym, co nie mają styczności ani z jednym ani z drugim półświatkiem. Wszelkie większe zdarzenia na tle przestępczym są poruszane w lokalnym radiu San News, przez co inni mieszkańcy - zwykli szarzy ludzie pracujący legalnie mogą przeżywać minione zdarzenia na South Central. Organizacje porządkowe są jedną z najważniejszych kwestii w całej rozgrywce. Umożliwiają wam kontakt z różnego typu jednostkami typu Los Santos Police Department, możliwość dołączenia, współpracy i wiele więcej. Wszystko oczywiście zależy od tego, jak wszystko potoczy się w rozgrywce In Character. Wiadomo również, że na serwerze pojawi się wiele innych organizacji prócz LSPD typu LSGH, wyżej wymienione Los Santos News oraz FBI, innowacyjne SASP - słuzba więzienna współpracująca z LSPD oraz FBI. A! Zapomnielibyśmy o najważniejszej organizacji, jaką jest rząd, Government of Los Santos, w którym będziemy testować urozmaicający rozgrywkę organizacji publicznych system Dotacji, w którym to rząd raz na tydzień zostaje zasilony odgórnie ustaloną kwotą i zobowiązany jest dobrze rozdzielić kwotę na swoje wydatki, miastowe(budować nowe sklepy 24/7, nowe stacje paliw, parki) oraz dotację nie tylko dla biznesów, ale także dla innych frakcji. Przykładowo, jeżeli LSPD chciałoby wymienić jakiś radiowóz na nowy, bądź po prostu powiększyć swoją flotę, musi udać się do LSG w sprawie rozmów z kimś odpowiedzialnym za dotację i wynegocjować jakąś korzystną dla obu stron umowę. W razie zadłużenia LSG - do którego może nastąpić, ma prawo do kredytu, który zostaje rozłożony na parę kolejnych tygodni i właśnie w tych tygodniach - kwota zasilenia konta bankowego LSG zostaje zmniejszona o ratę pożyczki. Chyba lepiej, aby miasto nie było zadłużone - bo może to odbić się na wszystkich mieszkańcach. Czyżby groził naszym postaciom kryzys związany ze złym zagospodarowaniem pieniędzy miasta? 
   Z racji na wczesną fazę projektu, większość frakcji nie posiada liderów - więc każdy z was może spróbować swoich sił i zaaplikować na dane stanowisko - szczerze zachęcamy i życzymy powodzenia!  https://entgaming.pl/public/style_emoticons/default/smile.pngREKRUTACJA NA LIDERÓW OTWARTA!
    
   ***
    

    
   Z racji iż wybór skinów na platformie SAMP 0.3.7 jest ograniczony, postanowiliśmy przenieść kolejną edycję na platformę 0.3-DL i udostępnić wam możliwość wgrywania własnych skinów, aby ciekawiej można było kreować postać i lepiej to sobie wyobrazić. Udostępniliśmy Wam również skrypt, który pozwoli na przyczepianie do swoich postaci obiektów, które zapewnią to, że wasze postacie będą wyróżniać się wśród reszty. Dokonać kupna można w sklepie z ubraniami, który jest ulokowany w centrum miasta. Wystarczy, że wejdziesz do sklepu, następnie potwierdzisz chęć zakupienia któregoś z akcesorii komendą /akcesoria bądź /kup i gotowe! Oprócz tego w Binco mamy możliwość kupienia ubrania, w przypadku chęci kupna ubrania(nie tylko tych standardowych z GTA, będą również dodane customowe ubrania dostępne w Binco) - należy wpisać komendę /ubranie. 
    
   ***
    

    
   System pojazdów... Ahh - nie mogło tego zabraknąć - jeden z lepszych systemów na serwerze. Do swojego pojazdu możecie zamontować spoilery, zderzaki, felgi, hydraulikę, nitro i wiele, wiele więcej. W przypadku uszkodzeń karoserii naszego pojazdu; zderzak, bagażnik czy drzwi musicie naprawiać u mechanika. Postanowiliśmy wprowadzić takie rozwiązania między innymi w celu zwiększenia zarobków biznesów z uprawnieniami warsztatu oraz dać do zrozumienia graczom, że naprawienie pojazdu na naszym serwerze to proces bardzo prosty, aczkolwiek trwający chwilkę i w ten sposób nie będziecie musieli jeździć ciągle z rozwalonymi pojazdami i miejmy nadzieję, że będziecie starali się jeździć na tyle realnie i bezpiecznie, że nie będziecie tam trafiali za często. Na naszym serwerze możecie znaleźć licznik, które zawiera takie informację jak aktualna prędkość pojazdu, model pojazdu, przebieg, itd. Nie ograniczamy Was co do możliwości posiadania pojazdów pod /v. Jeśli jesteście w waszym samochodzie, macie dostęp do komendy /v, która umożliwi Wam podgląd stanu pojazdu, otworzenie - zamknięcie maski czy bagażnika.
   Istnieje również możliwość włączenia radia w pojeździe czy to z własnego linku czy puszczenia zwykłego
   radia typu RMF FM. Więcej ciekawostek o tym systemie pojazdów pojawi się w przyszłych Newsach na naszym forum entGaming.pl
    
   ***
    

    
   System siły czyli tzw. siłownia - jest to również jeden z fajniejszych elementów rozgrywki dzięki któremu możemy ulepszyć w jakiś sposób naszą postać, system ten nie jest skomplikowany - siłownia jest to też jedna z organizacji prywatnych - biznes, na którą trzeba złożyć aplikację oraz należy w niej zatrudniać własnych pracowników - jeśli myślałeś że będziesz kupować karnet od bota to się grubo mylisz! Nie jesteśmy zwolennikami botów(w sklepach 24/7 - okej, ale w miejscach gdzie można wykreować ciekawą rozgrywkę - zdecydowanie mówimy nie)! Od tego czy będziesz miał karnet czy nie zależy też sprzedawca który będzie stać za ladą w siłowni.
   Wyróżniamy tam kilka rodzai karnetów: 
   - Jednorazowy
   (tylko raz do użycia - najtańszy)
   -Jednodniowy
   (jak sama nazwa wskazuje - na jeden dzień)
   -Tygodniowy
   (dzięki temu karnetowi możesz korzystać przez tydzień z siłowni)
   Lecz to jeszcze nie wszystko jeżeli chodzi o system siły! Również możesz kupić tam różne suplementy, które dodadzą dla treningu Twojej postaci wiele ulepszeń typu zwiększenie limitu dziennego (jeśli limit byłby np. 40 to mógłbyś zwiększyć suplementem do 60). To nadal nie koniec! Podczas treningu po kilku wyciśnięciach dla Twojej postaci zwiększa się siła (J) - im masz więcej punktów siły(J) to Twoja postać zadaje większe obrażenia dla przeciwnika, lecz wracając do systemu statusów i tutaj znajduje on swoje zastosowanie. Dla tych co często odwiedzają siłownię - po przekroczeniu pewnego progu punktów siły nie dość że zwiększa się siła Twojej postaci to jeszcze możesz mieć status Wysportowanego, umięśnionego bądź kulturysty. Gdy znudzi Ci się samo codzienne wyciskanie Twoja postać może również nauczyć się kilku do wyboru, nowych sztuk walki. Tym samym możesz zaskoczyć znajomych podczas codziennych, kryzysowych sytuacji, w których bez problemu obezwładniasz oponenta.
    
   ***
    

    
   System obiektów - pozwala on na dowolne zmiany na terenie, którym możesz zarządzać czy będzie to teren organizacji, biznes, czy nawet okolice waszego biznesu w centrum, na VW 0 - to od was będzie zależało też jak będzie to wszystko wyglądało, jeżeli chodzi o "sterowanie" tymi obiektami to nie ma się co bać! Wszystko jest zrobione tak, aby każdy z Was mógłby w jak najszybszym tempie pojąć jak to wszystko postawić. Poza wygodnymi, graficznymi suwakami, macie do dyspozycji precyzyjne komendy, którymi możemy dosunąć obiekt o setne, a nawet tysięczne jednostki ułamka. Do dyspozycji jest również możliwość zmiany tekstur MMAT każdego obiektu, przez co ogranicza nas jedynie wyobraźnia, bo nawet ze zwykłego obiektu obrazu, możemy zrobić przykładowo - telewizor.
    
   ***
    
   Object Pack
    
   Na naszym serwerze będzie mogli zauważyć mocno rozbudowany, interesujący object pack, dzięki któremu nie będziecie mogli napatrzeć się na te piękne miejsca, aktualnie jest on w trakcie budowy, lecz możemy Wam pokazać kilka zdjęć - dosłownie zajawkę tego, co spotkacie na entGaming.pl. Najwięcej zmian - będzie w centrum rozgrywki, na markecie - ale szczegóły na ten moment zostają tajemnicą.
    
   ***

    
   ***

    
   ***

    
   ***

    
   ***

    
   ***

    
   FORUM: http://entgaming.pl
   IP SERWERA: entgaming.pl:7777
   IP TEAMSPEAK3: entGaming.pl
  • By pacmaneq
   Witam, trafiłeś na projekt, który może Ci się wydawać nieco odklejony od norm polskiej sceny role play. Zainspirowani fabułą GTA:SA i latami 90 stworzyliśmy Old School Role Play. Co nas niby tak odróżnia od reszty? Przekonaj się sam!
   Zapraszam do dalszej prezentacji! 
    
    
   TłO FABULARNE

   Oferujemy nietypową kreację rzeczywistości. Wymieszaliśmy fabułę GTA:SA z nieco dzisiejszymi realiami i tak o to powstał Old School RP. Będziesz miał możliwość przeżyć na nowo 90's, a przy okazji zagrać z Tenpennym'm, przyjarać z The Truth czy pokopać w ogródku z Ryder'em. Za mało by Cię przekonać? A co powiesz o systemie zadań jakie oferuje gra przy takich postaciach?
    
   90's

   Postanowiliśmy cofnąć się o dwadzieścia parę lat wstecz i stworzyć rzeczywisty klimat tamtych czasów. Walka z wirusem HIV, który zabrał Eazy-e i Frieddiego Mercury, zamieszki w LA, potem 1-szy zamach na WTC oraz szał grunge. Podjęliśmy taką decyzję ze względu na gameplay GTA:SA, który został ulokowany w tamtych czasach. Gangi poniewierające ulicami Los Angeles, ciągłe problemy z rasizmem i dyskryminacją czy tez epidemie ćpunów to elementy szarej rzeczywistości tamtych czasów. Ruchy hippisowskie zostawiły po sobie tylko nowe modele narkotyków, które unowocześniły dystrybucje heroiny, kokainy, marihuany, LSD... Zaczyna się też problem z crackiem, panuje narkotykowa Nirvana. A tak z innej beczki. Internet będzie dostępny do kupienia In Game - odblokuje to nowy dział na forum i parę innych bajerów.
    
    
   Przestępcze grupy zorganizowane

   Grupy przestępcze nie będą dzieliły się na mafie, szajki, gangi - tak samo nie będzie pisania aplikacji aby stworzyć Bloods'ów. Mamy bardziej naturalne podejście do tej kwestii. Gra samotnego wilka będzie powszechna i w miarę zarobkowa, jednak prawdziwe pieniądze robi się ze wspólnikami. Najważniejsze są wpływy; im więcej kontrolujesz, tym więcej robisz kasy. Każda znacząca akcja będzie niosła za sobą widoczne skutki - napad na tira sprawi, że jakiś biznes nie otrzyma dostawy, a podłożenie ładunków wybuchowych rzeczywiście zburzy budynek i wykluczy go z użytku na dłuższy czas.
    
   Władza i prawo

   Rząd San Andreas toczy zacięty pojedynek aby zdjąć z ulic Los Santos ciężar skrajnej patologii. Obywatele czekają na swojego wybawiciela, który przepędzi kryzys. Tylko odważni walczą z tym mafijnym systemem, mówi się o nich jak o męczennikach. Cała gra na relacji - Policja vs Przestępcy - będzie polegała na zabawie w policjantów i złodziei. Grupy przestępcze próbują przejąć czarny rynek, a policja rozbija każdy ich interes. 
    
    
   Epizody

   Czasem będziemy odgrywali pewne epizody, które będą miały wpływ na gospodarkę i ogólny stan rzeczy. Zaczynamy od okrutnego pobicia A-A Rodney'a King'a przez policjantów LAPD. Pomimo niestawiania oporu, policjanci wciąż chcieli go obezwładnić - facet leżał na ziemi, a policjanci razili go paralizatorem, rzucając przy tym wyzwiskami. Finałem tej historii jest uniewinnienie oprawców. Później morderstwo 15-letniej Latash'y... Cóż. Koniec końców musiało dojść do zamieszek, które również przeszły przez Los Santos. Powstanie specjalne miejsce, gdzie wszystko zostanie dokładnie opisane. Śledźcie forum!
    
    
   A TY?

   Nikt nie jest zmuszony do siedzenia w knajpie na /g x duty. niskie zarobki dotyczą tylko szarych graczy, którzy skupiają się na zwykłych biznesach. Każdy oryginalny sposób na grę przyniesie kupę kasy, wszystko zależy od waszych pomysłów. Będą istniały specjalne miejsca i postacie, które wycenią wasz wysiłek. Także zostanie przedstawiona wam pewna piramida, która odzwierciedli gospodarkę naszego serwera.
    
    
   SKRYPT, A ROZGRYWKA

   Nie opiszę i nie wymienię teraz żadnego systemu - wyjaśnienie niżej. Chcę teraz powiedzieć o samym wpływie skryptu na rozgrywkę. Osobiście nie jestem fanem żadnych systemów, bajerów, doczepianych obiektów itp. ale mimo wszystko jestem pod wrażeniem funkcjonalności gamemode'a. Sama rozgrywka będzie napędzana przez GM'ów i zarys fabularny. Skrypt jednak da wam trochę frajdy i powiewa też nutką... Innowacyjności? Nie jest to jednak najważniejsze, skupiamy się głownie na klimacie rozgrywki - nieodłącznym elemencie Role-Play. Na początek powiem, że mamy podstawowe systemy siły, domu, telefonu, przedmiotów, panelu gry z poziomu forum (już dostępny), graffiti, narkotyków, botów... 
    
    
   Wpływ @ na rozgrywkę

   Nie będziemy raczej grali w żadnych organizacjach ze względu na nasze powołanie. Naszym celem jest pilnowanie porządku i to zupełnie tyle. Jednak niektórzy administratorzy będą na pewno chcieli grać wśród innych - dlatego będziemy prowadzili projekty zarobkowe, postacie epizodyczne oraz organizowali wydarzenia (słyszeliście może o Crenshaw?). Prócz wlepiania AJ'otów musimy was także rozbawiać.
    
    
   911

   Intensywna gra bandziorów będzie napędzała grę PD/EMS. Strzelaniny, porwania, podpalenia czy nawet zamachy będą częstym zjawiskiem, więc szerokie grono graczy już ma co do roboty. Rozgrywka w zamkniętym środowisku będzie praktycznie niemożliwa i zbyt nudna. Stan rzeczy jest zupełnie zależny od zachowania graczy - na przykład wybrany prezydent może wspomóc biedne dzielnice.
    
    
   Podsumowanie
   Nie wiem czy nie wygadałem zbyt dużo jak na pierwszy raz. Reszta news'ów będzie tematycznie uporządkowana, osobno opiszę skrypt i gameplay każdego środowiska. Data startu jest bardzo bliska, lecz nieokreślona - myślę, że do 10 newsa już wszystko będzie stabilne. Jeśli zbierzemy odpowiednią liczbę zainteresowanych (powiedzmy 300 użytkowników forum) to zapowiemy datę startu, więc wszystko w waszych rękach! Każdy kolejny news będzie otwierał za sobą rekrutacje, tematy dot. gry i tym podobne. 
   Jeśli jesteś zainteresowany naszym projektem to zajrzyj na Discord, gdzie wrzucamy czasem jakieś ssy z serwera
    
   Forum: http://oldschool-rp.pl/
   Discord: https://discord.gg/kacBTj6
   Szczegółowa prezentacja serwera: http://oldschool-rp.pl/prezentacja
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

Prosimy o akceptacje Regulaminu Forum Guidelines