Jump to content

Witaj gościu! Zarejestruj się tutaj, aby móc w pełni korzystać z funkcji forum. Zachęcamy Cię również do pisania postów i uczestniczenia w forumowym życiu!

Jeżeli jesteś już użytkownikiem naszego forum, zaloguj się klikając tutaj.

Twoi Administratorzy :)

Sign in to follow this  
Anony

Recenzja gry MMORPG - 4Story

Recommended Posts

4Story: Recenzja

Jeśli człowiek spędza dużo czasu Surfując po Internecie, dowiaduje się czasem różnych informacji, które dla jednych są szczytem dziwactwa a dla innych pomysłem na życie. Dla przykładu istnieją ludzie, którzy wierzą, że świat jest nadal płaski. Również dowiedziałem się, że wiele gier stara dorównać na siłę znanym tytułom, które są niezwykle popularne na całym świecie. Dla przykładu bardzo popularna na rynku gier MMORPG jest gra "World of Warcraft", w którą gra obecnie około 11 milionów osób. Widząc tak duże zainteresowanie się tytułem, niektóre firmy zaczęły wykorzystywać liczne elementy z tej gry, by choć w małym stopniu sprawić, aby gra była jeszcze bardziej atrakcyjna.

2.jpg

Różnica Miejsc

Dla mnie gra 4Story ukazała się wspaniałą grą MMORPG, w której duża liczba graczy jednocześnie może rywalizować ze sobą lub łączyć się by móc pokonywać najsilniejsze bestie. Jednak "czar prysł", gdy stwierdziłem bardzo duże podobieństwo do gry World of Warcraft. Wręcz stwierdziłem, że ta gra jest klonem WoW'a, a 4Story nie wiele odbiega od znanej gry Blizzard'a. Wręcz w niektórych lokacjach niektórzy mało doświadczeni gracze gier MMO mogli by nie odróżnić jednej gry od drugiej, albo uznać, że gra 4Story jest jakby innym kontynentem w Podobieństwo pomiędzy 4Story a World of Warcraft rozpoczyna się już od tworzenia postaci, gdyż na samym początku wybieramy przynależność naszej postaci do jednej z dwóch frakcji: Craxion oraz DeFugal. Również w WoWie możemy wybierać jedną spośród dwóch dostępnych frakcji, które walczą ze sobą

1.jpg.

Dostosowanie Postaci

W 4Story nie możemy dostosować postaci w ten sposób na jaki byśmy chcieli, minusem jest fakt również, że nie możemy dostosować płci do wybranej profesji. Po założeniu postaci trafiamy na teren, niezwykle urodziwy wręcz bajkowy w którym spotkałem ogromną liczbę polskich graczy, którzy nałogowo posługiwali się znanymi mi skrótami z innej gry MMORPG - "Tibia". Otóż, wszechobecne "LOL" oraz "NOOB" nieco mnie irytowało, gdyż większość graczy nadużywało tego typu słów.

3.jpg

Krótkie Podsumowanie

4Story jest grą uderzająco podobną do znanej gry

World of Warcraft, w grze mimo, że jest po Polsku nadal można spotkać szereg źle spolszczonych zdań, które psują urok gry. Natomiast podobieństwo do WoW'a odstrasza raczej starszych i doświadczonych graczy, którzy wolą inne gry, w których "dzieci" nie przezywają się od "Noobów" lub nie chwalą się, że znają jakiegoś "Game Master'a". Gra jednak ma swoje plusy, choćby jednym z nich jest duża liczba dostępnych przedmiotów, broni oraz questów, które urozmaicają grę. Również Interfejs jest bardzo dobrze dostosowany, przez co gra na pierwszy rzut oka nie jest grą trudną i zaawansowaną. Grę jednak polecam młodym graczom albo tym, którzy chcą przetestować produkty firmy GameForge, która ostatnio na łamach wielu for dyskusyjnych jest oczerniana, że produkuje słabe produkty.

Gra taka sobie. Gra jest od firmy GameForge ( tak jak Metin2 )

Ale metin jest o wiele lepszy.

Gra taka sobie. Gra jest od firmy GameForge ( tak jak Metin2 )

Ale metin jest o wiele lepszy.

Nie gram w metina2 ale ostatnio oglądałem filmy z metina5 :P

Edited by _AreQ_

@up

Metin5 to prywatny serwer Metin2 :P

Czyli, że szybciej leci doświadczenie i łatwiej o itemy :)

@up

Metin5 to prywatny serwer Metin2 :P

Czyli, że szybciej leci doświadczenie i łatwiej o itemy :)

Aha nie wiedziałem o tym dzięki za wyjaśnienie :)

Grałem w to kiedyś. Jakoś nie bardzo mi do gustu przypadło, ale recenzja ładna. Jak możesz to zwiększ troszeczke czcionkę ;)

4Story to bardzo dobra gra MMORPG. Wiele profesji, zadowalająca grafika i dobry team. Metin2 w po równaniu do tego, to jest dziadostwo w którym roi się od prywatnych serwerów nie tak samo jak w 4Story.