Jump to content

Witaj gościu! Zarejestruj się tutaj, aby móc w pełni korzystać z funkcji forum. Zachęcamy Cię również do pisania postów i uczestniczenia w forumowym życiu!

Jeżeli jesteś już użytkownikiem naszego forum, zaloguj się klikając tutaj.

Twoi Administratorzy :)

Przydatne pojęcia w grze League Of Legends.

Tomekst
 Share

Recommended Posts

Pojęcia i skróty w League Of Legends

Witam !

Dzisiaj postaram się wyjaśnić wam kilka pojęcieć związanym z lol'em,mam nadzieje że przydadzą wam się takie informacje ! 

W League Of Legends gra niezliczona ilość osób od dzieci wyzywających cały świat po miłych,ogarniętych ludzi.

Wiele z nich niestety(Szczególnie ta 1 grupka,a czasem nawet 2!)nie zna podstawowych pojęć związanych z tą grą,co uniemożliwia zagranie jakiegokolwiek Solo Que, lub Duo Que.

Zapraszam do mojej małej lektury : 

1.ss-Jest to komenda która jest odpowiedzialna za ostrzezenie towarzysza z przeciwnej lini o zniknięciu wroga,głównie kończy się to na ganku dającym przeciwnikom First Blood lub niegrozne cofnięcie do bazy.

Pamiętajcie o tym gdyż jest to podstawa podstawy ; ))

2.gj-Good Job(Tłumaczyć chyba nie muszę)

3.gg-Good Game(Zwykle pisane na koniec meczu)

4.gl&hf(pl:Powodzenia i dobrej zabawy  ^_^ )

5.invade-Jest to komenda która oznacza atak na wrogiego buffa,w celu zgarnięcia go i lepszego startu dla naszej druzyny.

6.b-Tą komendą nasz sojusznik oznacza że wraca się do bazy

7.cc-Tyczy się takich postaci jak lux,sion,le blanc czy Riven.

Są to postacie które posiadają efekt CC czyli tzw. Stun(Umiejętność dzięki której unieruchamiamy przeciwnika,uniemożliwająć mu w ten sposób atakowanie,poruszanie się)

Jeśli tylko przypomnę sobię kolejne komendy lub coś nowego wpadnie mi do głowy,temat będę aktualizował.W tym celu podpinam go aby łatwo można było go znalezc.

Jeśli przydalo wam się to,to zapraszam do komentowania !  :lol:

Pozdrawiam  ^_^

CC -dosłownie kontrola tłumu-poprawka przeciwnik może atakować w zależności jakie jest cc-stun (brak możliwości ataku),klatka(np.morgana)(możliwość ataku przez postacie dystansowe ,ale nie można używać skili związanych z poruszaniem się ).Jest jeszcze podział na hard cc i easy(chyba .nie jestem pewien) cc .Hard czyli stun itp a easy slow

Invade-nawet nie tyle że polepszyć nasz startu bo i tak mamy bufa i tak ,ale robimy to po to by przeciwny jungler nie dostał buffa (jeśli jest to red to nie zaboli go tak bardzo,lecz jeśli ukradniemy mu blu  to taki amumu za długo nie pociągnie)

Edited by Lolowicz

Jeszcze wpadło mi do głowy jedno pojęcie : Dive -oznacza to dosłownie nurkowanie a chodzi o to by spróbować zabić przeciwnika pod jego wierzę ,tego typu akcję są przeprowadzane gdy cel ma mało hp i gdy jest 2vs1 ponieważ 1vs1 może być ryzykowne