Jump to content

Witaj gościu! Zarejestruj się tutaj, aby móc w pełni korzystać z funkcji forum. Zachęcamy Cię również do pisania postów i uczestniczenia w forumowym życiu!

Jeżeli jesteś już użytkownikiem naszego forum, zaloguj się klikając tutaj.

____________________

Twoi Administratorzy :)

Recommended Posts

leesinxv.jpg

Lee Sin w jungli - z czym to sie je ?(dla zaawansowanych i początukjących)

Lee Sin

Jako nastolatek, Lee Sin chciał zostać przywoływaczem. Jego siła woli i determinacja wyróżniały go na tle rówieśników, czym przyciągnął uwagę Reginalda Ashrama, który był wtedy Wysokim Radnym League. Podczas studiów w Arcanum Majoris, Lee Sina frustrowało tempo zajęć dopasowane do innych uczniów. Czas wolny spędzał na badaniach nad niuansami przywoływania, mając nadzieję szybciej ukończyć studia. Poczynił niesamowite postępy, prześcigając innych uczniów. Wyglądało na to, że zostanie jednym z najpotężniejszych przywoływaczy, gdyby nie jeden fatalny błąd. Był zbyt niecierpliwy i próbował sprawdzić się, przywołując bestię z Plague Jungles. Zamiast tego sprowadził chłopca, jednak ten nie był cały i zdrowy. Ledwo zdążył spojrzeć mu w oczy, gdy pokawałkowane ciało rozsypało się na podłodze. Śledztwo League ujawniło potem, że cała wioska została zniszczona w skutek rytuału.

Talenty Lee Sina okazały się tak wielkie, że organizacja skłonna była przymknąć oczy na incydent, jednak przyszły mnich nie mógł sobie wybaczyć. Opuścił Institute i udał się do klasztoru Shojin, szukając wiecznej ekspiacji i przyrzekając nigdy już nie władać magią. Lata później, starając się odpokutować za swe grzechy aktem męczeństwa, podpalił się w ramach protestu przeciwko noxiańskiej okupacji Ionii. Nie zginął jednak, ale przez kilka tygodni trwał w agonii. Dzięki jego czynom odbył się mecz League, który wygrała Ionia. Jednak do czasu, gdy go ugaszono, zdążyły spłonąć jego oczy. Ogłoszono go zbawicielem; poczuł się jak nowo narodzony i odzyskał wolę do działania. Dołączył do League of Legends, wciąż pokutując poprzez pot i krew, jedyne, co posiada prawdziwy mnich.

- Działania jednostki mogą zniszczyć świat, ale odbudować go mogą tylko ci, którzy są pracowici i gorliwi - Lee Sin

Wstęp: Jako iż nie moge znleść dobrego poradnika dla gry Lee Sinem postaowiłem napisać własny, enjoy.

Umiejętnośći:

64-5.gif Grad Ciosów(Passive): Po użyciu umiejętności przez Lee Sina, jego 2 następne ataki wykonywane są z premią 50% do prędkości ataku i przywracają mu po 15 pkt. energii.

Jeden z wielu passywów dzięki którym nasza jungla staje sie o wiele łatwiejsza. Warto dodać że podczasz teamfightu szybko kończy sie nam energia, także najlepiej rozprzestrzeniać nasze umiejętnośći w walce (co oczywiśćie da nam także bonusowy attack speed)

64-1.gifFala Dźwięku/ Uderzenie Rezonansu: Fala Dźwięku: Lee Sin tworzy falę dźwięku, dzięki której lokalizuje przeciwników. Zadaje ona obrażenia fizyczne pierwszemu wrogowi, którego znajdzie. Jeśli trafi wroga, Lee Sin przez 3 sekundy może użyć Uderzenia Rezonansu.

Uderzenie Rezonansu: Lee Sin przemieszcza się ku przeciwnikowi trafionemu Falą Dźwięku, zadając mu obrażenia fizyczne +10% brakującego wrogowi zdrowia.

Przydatna umiejętność, maxujemy jako trzecią na przemian z Osłona/Żelazna Wola.

64-2.gifOsłona/Żelazna Wola: Osłona: Lee Sin przemieszcza się ku sojusznikowi, osłaniając jego i siebie przed obrażeniami. Jeśli tarcza zostanie przełamana, połowa energii, wydanej na tę umiejętność zostaje mu przywrócona. Po użyciu Osłony, Lee Sin może przez 3 sekundy rzucić Żelazną Wolę.

Żelazna Wola: Dzięki treningowi Lee Sin świetnie radzi sobie w walce. Na 5 sekund Lee Sin otrzymuje premię do kradzieży życia, wampiryzmu zaklęć oraz pancerza.

Umiejętność która daje nam możliwość siedzenia dlużej w jungli od niektorych postac, warto dodać ze umięjetność daje nam także spell vamp, który razem połączony ze Smitem daje nam niezłego heala.

64-3.gifNawałnica/ Okaleczenie: Nawałnica: Lee Sin trafia w ziemię, tworząc falę uderzeniową zadającą obrażenia magiczne i ujawniającą przeciwników. Jeśli Nawałnica spadnie na wroga, Lee Sin może przez 3 sekundy użyć Okaleczenia.

Okaleczenie: Lee Sin okalecza pobliskich przeciwników ujawnionych przez Nawałnicę, zmniejszając ich prędkość ataku i ruchu na 4 sekundy. W tym czasie statystyki te powoli wracają do normalnego stanu.

Umiejętność z która zaczynamy naszą przygode w jungli, oraz swietny dimejdż. Maxujemy priorytetowo zaraz po naszym ulti.

64-4.gif Smoczy Gniew:Lee Sin wykonuje potężne kopnięcie z półobrotu, odrzucając cel do tyłu, oraz zadając obrażenia fizyczne jemu i przeciwników na których wpadnie. Wrogowie, w których uderzy cel, są podrzucani w powietrze. Techniki tej nauczył go Jesse Perring, choć Lee Sin nie wykopuje przeciwników poza mapę.

Nasze ulti, dzięki którym ganki stają sie łatwiejsze, a w teamfightach łatwiej odseparowac target od teamu przeciwnika, lub przeciwnego supporta.Warto dodać że nasze ulti podbija wszystkich których trafi, także można też go używać by podbic niezła garstke przeciwników

Także opis umiejętnośći mamy za sobą, czas opisać tricki jakie można nimi wykonać.

Fala Dźwięku+Smoczy Gniew+Uderzenie Rezonansu(Q+R+Q):

Używając fali, smoczego gniewu oraz rezonansu daje nam swietny efekt animacji oraz obrażeń, szczególnie stosowane w walce 1v1.

Filmik przedstawiający combo:

Latarnia+Osłona+Fala Dźwięku(Ward+W+Q):

Najlatwiejszy(w pewnym słowa sensie znaczeniu) sposób doganiania przeciwnika, szczególnie kiedy gankujemy mid tongue.gif

Filmik przedstawiający combo:

Rozdawanie Umiejętnośći:

Maxujemy E oraz R kiedykolwiek tylko można zaraz po tym rozdajemy W a ostatnio Q.

Dlaczego maxujemy Tarcze przed fala dźwieku: dlatego iż najważniejsza czescia obrażeń z naszego Q sa procenty. 10%. One nigdy sie nie zmienia i to nam wystarczy, pozatym wiekszy spell vamp oraz lifesteal/resisty sa bardzo przydatne dla offtanka jakim jest Lee Sin.

Inne sposoby rozdawania umiejętnośći:

Tutaj naszym priorytem jest Q, maxujemy ponieważ ma bardzo potężny single target nuke (340 dmg +10% życia ktorego przeciwnik niema)

Zaraz po tym maxujemy E, a ostanio W. Tracimy na spellvampie oraz lifesteal'u więc ten sposób jest bardziej preferowany na solo linie.

Czyli Priorytet jest następujący: R>Q>E>W

Ostatnim sposobem jest maxowanie nawzamian E oraz Q dający nam sredni dmg, wraz z crowd control umożliwiającą łatwiejsze ganki.

Czyli priorytet jest następujący: R>Q/E>W

Summoner Spells:

exhaust.PNG

smite.PNG

Smite jest oczywisty, lecz ja preferuje brac exhausta zamiast flasha ponieważ nasza tarcza jest do niego identyczna, a exhaust sprawi sie lepiej w teamfigt'cie od flasha. Kwestia gustu.

Masteries/Drzewko:

masterisy.png=

IMO najlepsze możliwe drzewko talentów pod Lee Sina, ewentualnie mozna sie pokłócić o 9/0/21.

Runy:

runy1.png

Ewentualnie

runy2.png

Można sie pokłócić także o Seale pod armor zamiast atak speed.

Item Build:

Zaczynamy z 1053.gif po czym kupujemy 1029.gif oraz 2x 2003.gif, przy nastepnym powrocie staramy sie kupić 3154.gif nawet jeżeli musielibysmy ominąć buty. 1001.gif po czym 3132.gif a następnie3044.gif, tutaj, jeżeli mamy problem z przeciwnym AP Carry kupujemy: item_19.jpg jeżeli nie to kupujemy 3078.gif i zaraz po tym negatrona. kupujemy 3083.gif. z item_19.jpg tworzymy 3109.gif a jako końcowy item: 3005.gif

Po wielu testach, 3109.gif okazał sie o wiele lepszym rozwiązaniem od 3102.gif dająć poprostu wiekszą ilość magic resi.

Kupujemy 3083.gif przed 3109.gif przed ponieważ po wielu testach i kalkulacjach zrobionych przez naszych kochanych moderatorów to jednak warmog daje wiekszą przeżywalność.3143.gif zamiast 3109.gif

Jungle:

Filmik pokazujący jungle do 4tego levela:

(tak wiem, przerywa, jest do dupy i widac piksele ale IMO, pokazuje o co chodzi ;P)

1.Chowamy sie w krzakach kolo wiedźm, w dokladnie 1:40 minucie używamy Smite na najwiekszej i odrazu uciekamy do wilków.

2.Zadajemy jeden auto atak w dużego wilka i uzywamy nasz 3ecią umiejętność (warto poczekać aż wszystkie wilki sie wokół ciebie zbiora, byś trafił wszystkie. Po 2och auto atakach używamy drugiego efektu naszego 3eciego skilla.

3. Biegniemy dokończyć Wiedźmy: Używamy na sobie odrazu Tarcze oraz aktywujemy lifesteal, zadajemy 2 obrażenia z łapki(/nogi) i używamy tempest

4.Idziemy na Golemy, tutaj prawdopodobnie zostanie ci 20% hp +/-(Jeżeli zaczynasz) Jeżeli masz powyżej 50% hp smialo możesz gankować bota, ewentualnie mida.

5.Po golemach(lub po ganku) wracamy sie do bazy, jeżeli nie gankowales bedziesz miec okolo 360 golda, kupujemy cloth armor(18 armor) oraz 2 poty na hp i idziemy na reda.

5.Zabijamy czerwonego lizarda standardowo pamietając o tym, by rozprzestrzeniać nasze umiejętnośći. Po zabiciu idziemy szybko zniszczyć wiedźmy co da nam 4ty lvl i idziemy albo gankowac(w tym przypadku nie ma znaczenia jaka linia) albo oddac blue naszemu AP Carry.

Czego sie nauczylismy:

1.Po każdym skillu bijemy 2 razy z auto ataku.

2.Blue oddajemy zawsze dla naszego AP carry(ewentualnie solo top)

Jak gankowac:

Jeżeli nasz przeciwnik jest wysunięty za rzeke i aż prosi by go zabić wtedy podchodzimy z krzaków z rzeki, uzywamy 2 razy E by go spowolnic, po czym używamy fali dźwięku i teraz prawdopodobnie przeciwnik uzyje flasha, używamy fali rezonansu by do niego doskoczyc.

Jeżeli przeciwnik uzyje flasha a my nietrafimy naszym E, wtedy najlepiej ganka odpóścić chyba że nasz przeciwnik ma bardzo mało punktów życia wtedy próbojemy trafic z Q.

Solo Top: Solo top jest dosyć łatwy do ogarnięcia przez lee sin'a, niestety jest dosyć sporo postaci które potrafia go z counterować, mniej wiecęj postacie jak:

39.jpg25.jpg53.jpg79.jpg74.jpg77.jpg19.jpg83.jpg57.jpg

Więc jeżeli wiesz że jedna z tych postaci idzie na góre, lepiej wybrać cos innego lub isc Lee do jungli.

Za to postacie jak:

54.jpg23.jpg27.jpg98.jpg14.jpg75.jpg82.jpg

89.jpg59.jpg41.jpg24.jpg

są dla nas jednym z łatwiejszych celów, wystarczy dobrać odpowiednie itemy.

Trudno wybrać:

86.jpg oraz 3.jpg

Jak grać?

Tutaj maxujemy Q, warto dodać iż zainwestowanie z 2/3 punkty w Tarcze da nam o wiele wieksza wytrzymałość na linii oraz nie zmusi do szybkiego recall'a. Ważne jest by oddawać cios za ciosem, nie dawać przeciwnikowi przewagi, mimo że np taki Jax jest jednym z łatwiejszych postaci do grania przeciwko jeżeli poczuje sie zbyt pewnie może cie zniszczyć !

Summoner spell na solo top:

flash.PNG

exhaust.PNG

IMO bez wyjątków !

1v1:

Kiedy przytrafi wam sie walka 1v1 najlepiej zostawić tarcze by odskoczyc do najbliższego sojusznika lub warda, jeżeli natomiast widzisz ze wygrywasz przeciwnik bedzie prawdopodobnie użyc flasha za sciane, wtedy ty używasz na niego fali dźwieku i czekasz aż zużyje flasha by znów aktywowac fale rezonansu.

Teamfight:

W teamfight'cie nasze zadanie jest proste: wejść zabić i wyjść.

Inicjujemy z naszym Q, łapiemy jak najwiecej przeciwników w E pamietająć o tym by używać naszej tarczy kiedy można lecz wyczuć kiedy mamy ją także użyc by uciec. Nasze ulti ma 2 zalety: albo używamy je by odrzucić ich Carry/Supporta, lub używamy by wrzocić ich Carry/Supporta do naszego teamu.

Smart Cast:

Smart Cast pozwala nam na castowanie naszych umiejętnośći dzięki naszemu celowniku jakim jest nasza myszka, coś jak Q Karthus'a.

IMO smart cast na Lee Sin'ie to średnie rozwiązanie, nasze ulti bardzo często decyduje kto wygra team fight, jeżeli trafisz nim złą osobe możesz dostać niezły flame od sojuszników jak i przegrać mecz - osobiscie nie polecam.

Poradnik autorstwa: Chíbi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masterki sa troche out of date lecz z nowymi nie jest to problem je ulozyc 21/0/9 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzieki ;] . Przydało się . 

Poraz kolejny przypominam,nie odkopywujemy starych tematów.Co do buildu i tak jest już nieaktualny,wyszło dużo nowych specjalizacji,itemy się pozmieniały,staty lee sina również.Nie widzę sensu dalej ciągnięcia tego tematu.

Zamykam,w razie problemów pisać do Moderatora Działu League Of Legends.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By alkoholic
   Widzieliście już nowy sezon w TFT!?!!(Teamfight Tactics) co o nim sadzicie czy będzie lepszy od starego? ,jaka meta bedzie w tym sezonie?
    
  • By quikker
   Cześć, chciałbym wam przedstawić jak zmienić wygląd teamspeaka na czarny lub jakikolwiek inny.
   Pierwszym krokiem będzie wybranie opcji "Narzędzia" a następnie "Opcje"

   Kolejnym krokiem będzie wejście do "Dodatki" a następnie do "Browse Online" 
   Następnie w wyszukiwarce szukamy "DarkenTS" są różne style, niektóre są związane z grami ja preferuje zwykły czarny, a szczególnie polecam ten.
   Wystarczy wybrać ten motyw tak jak na grafice niżej.

   Ostatnim krokiem będzie wybranie opcji "Install"

   Styl automatycznie będzie wybrany jako domyślny.
   Ostatnim krokiem jest restart programu, i cieszenie się czarnym teamspeakiem 😜 .
   Po wykonaniu wszystkich kroków nasz program będzie wyglądał następująco. 

    
   Pozdrawiam quikker.
    
    
    
  • By Filip
   W tym poradniku, chciałbym podzielić się swoją wiedzą, którą nabyłem poprzez spędzenie ponad trzech tysięcy godzin w grze Counter Strike: Global Offensive. Mianowicie, chciałbym nieco naświetlić drogę, jaką powinno się podążać, chcąc wejść na wyższy poziom rozgrywki w tej jakże popularnej grze FPS. 
   Podstawą jest zaangażowanie oraz faktyczna chęć poprawienia swojej jakości gry. Bez tego będzie bardzo ciężko poprawić najmniejszy aspekt. 
   Ja osobiście, na ten moment gram w Counter Strike'a bardzo sporadycznie, ale mogę polecić mapę rozgrzewkową, która bardzo pomogła mi poprawić procent strzałów w głowę, a jest to mapa AimBotz: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?l=polish&id=243702660 
   Mapę możemy dodać poprzez "Zasubskrybowanie" jej w Warsztacie Steam. 30 minut dziennie, przez załóżmy - miesiąc, jest w stanie naprawdę poprawić celność oraz refleks.
   Pomijając mapy rozgrzewkowe, warto również grać mecze turniejowe, z kolegami mającymi wyższe rangi. Wówczas, nieuniknionym jest, że z czasem po prostu zaczniemy dostosowywać się umiejętnościami do osób nam towarzyszących. Tym bardziej jeśli będziemy trenować codziennie, na różnego rodzaju aim_mapach, czy też innych mapach trenujących pozostałe aspekty. 
   Dlaczego codzienny trening jest tak ważny? 
   Przede wszystkim dlatego, że mając pewien rytm treningowy, nasz organizm zaczyna zapamiętywać pewne ruchy oraz naturalnie sprawia to, że nasz poziom zaawansowania w danej grze najzwyczajniej w świecie - wzrasta. Jednakże, taki trening ma sens tylko wtedy, gdy jest powtarzany codziennie. Robiąc go załóżmy - raz na tydzień, traci to najmniejszy sens, w takim tempie, nigdy nie dojdziemy do zadowalającego nas poziomu. 
    
    
   W poradnikach tego typu, można wymieniać bardzo dużo rzeczy, mających nam "pomóc", ja natomiast uważam, że nie ma sensu dawać tu dwudziestu, czy trzydziestu kroków, z uwagi na to, że te, które wymieniłem, są w stanie faktycznie pomóc i to w nie tak długim czasie. 
   Mam nadzieję, że mój poradnik pomoże komukolwiek. 
    
  • By Filip
   Hejka, z uwagi na to, iż poradnik napisany przez @Marcel jest już nieco przestarzały oraz przedstawia zawartość w języku angielskim, uznałem, że odświeżę owy poradnik korzystając z najnowszej wersji klienckiej TS3 (3.3.2). 
   A więc, aby zablokować osobę, należy najechać na jej nick, następnie kliknąć prawy przycisk myszy oraz wybrać opcję "Dodaj jako zablokowanego". Poniżej przedstawiam to w formie grafiki: 
    
   Wykonując powyższe kroki, nie będziemy musieli martwić się o ewentualne wiadomości od osoby zablokowanej, nie będą one przychodziły. Poza tym, osoba ta będzie zawsze przez nas wyciszana, co sprawi, że nie będziemy jej słyszeć, reasumując - straci ona możliwość jakiegokolwiek kontaktu z nami poprzez TeamSpeak. 
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

Prosimy o akceptacje Regulaminu Forum Guidelines