Skocz do zawartości

Witaj gościu! Zarejestruj się tutaj, aby móc w pełni korzystać z funkcji forum. Zachęcamy Cię również do pisania postów i uczestniczenia w forumowym życiu!

Jeżeli jesteś już użytkownikiem naszego forum, zaloguj się klikając tutaj.

Twoi Administratorzy :)

K1NG

Użytkownik
  • Zawartość

2
  • Ostatnio

1. Zmiany w Patchu 7.19 W nocy z wtorku 26 września na środę 27 września pojawiła się nowa aktualizacja do gry League of Legends. Wprowadza ona kilka sporych zmian, które np. zmieniają niektóre postacie. Przyjrzyjmy się im trochę. Postacie W grze pojawia się nowy XinZhao, który otrzymuje nowe mechaniki na swoich umiejętnościach dostępnymi pod klawiszami W i R. Zmieniona została także umiejętność bierna. Oprócz niego największe zmiany otrzymał Azir, a także Janna, która wydaje się przestanie być tak silna. Pełna lista zmian na innych postaciach dostępna jest na dole. Przedmioty Aż 6 przedmiotów zostało ,,ruszone'' przez pracowników Riot. Mimo, że liczba wydaje się ogromna to tak naprawdę mogą one wcale nie wpłynąć na ,,metę''. Oczywiście po pełną listę zmian odsyłam do linku na dole. Inne Oprócz wyżej wymienionych zmian, poprawiono kilka błędów, naprawiono tarczę Sivir i Nocturne, oraz dodano rotacyjny tryb gry. Więcej informacji na oficjalnej stronie pachu od Riot games: http://eune.leagueoflegends.com/pl/news/game-updates/patch/opis-patcha-719
  2. Imię: Rafał Wiek: 18 Coś o sobie: Wiam. Jak już wspomniałem mam 18 lat i jestem uczniem 3 klasy technikum informatycznego. Chcę w przyszłości zostać Front-end developerem (człowiek piszacy design strony. Dodatkowo interesuję się piłką nożna i gotowaniem. Doświadczenie jakie posiadam w kwesti bycia redaktorem, to posty na innym gamingowym forum. Ile mógłbyś tygodniowo napisać artykułów: Wszystko zależałoby od danego tygodnia (obowiązków domowych/czasu potrzebnego na naukę), ale myślę, że średnio 1-2 tygodniowo. Tematyka, o której chciałbyś pisać: Gry/Poradniki z programowania (może) Przykładowy artykuł: Dlaczego warto nauczyć się podstawowych elementów potrzebnych do stworzenia własnej strony internetowej? Każdy z nas, ludzi, jest inny. Ma inne wartości, cele, pragnienia. Wszyscy jednak nie lubimy kiedy czegoś nam brakuje, a w szczególności pieniędzy. Zapewne zastanawiasz się teraz drogi czytelniku do czego zmierzam, jednak czy kiedykolwiek zastanawiałeś się ile pieniędzy tracisz na usługi, których mógłbyś sam dokonać? Za chwilę przeanalizujemy ten problem na przykładzie usługi, którą oferują programiści stron internetowych tzw. Webmasterzy. Przeanalizowanie wydatków. Aby dogłębnie pokazać ci ile pieniędzy mógłbyś zaoszczędzić gdybyś sam potrafił napisać swoją tronę internetową muszę cię poprosić, abyś użył swojej wyobraźni. Przyjmijmy, że jesteś szefem firmy budowlanej. Jest ona jedną z lepszych firm jakie do tej pory powstały w twoim mieście. Zastanawiasz się więc dlaczego klienci nie dobijaj się do was 24/7? Właśnie! Nie posiadasz strony internetowej, dzięki której dotarłbyś do ogromnej liczby klientów. W takim razie co teraz? No właśnie. Tu zaczynają się dwie drogi, które możesz wybrać. Załóżmy, że jako budowalniec możesz nie znać się na obsłudze komputera, a tym bardziej na pisaniu stron internetowych. Co w takim wypadku? Zatrudniasz Webmastera. Podajesz mu wytyczne, które brzmią: ,,Chciałbym, abyś wykonał dla mnie stronę będącą wizytówką mojej firmy. Ma zawierać kilka zdjęć, odrobinę informacji o firmie, naszych usługach i kontakt do nas.'' Pomyślisz: ,,To nie będzie, aż takie trudne.'' I masz rację. Jednak Webmaster, który przygotuje dla ciebie stronę przekona cię, że się myliłeś. Szybko wyceni stronę na kilkakrotnie droższą niż w rzeczywistości będzie. I tak zamiast zapłacić 500 zł za bardzo prostą stronę firmy zapłacisz 2500zł jako nieświadomy niczego budowalniec. Druga droga Drugą opcją, aby stworzyć własną stronę internetową firmy jest nauczenie się odpowiedniego do tego języka. Zadaj sobie kilka pytań na początku tej drogi. Czy znasz język angielski? Czy jesteś średniozaawansowanym użytkownikem komputera? Czy masz odrobinę wolnego czasu? Jeśli na wszystkie trzy pytania odpowiedzałeś pozytywnie to wiedz, że jesteś na jak najlepszej drodze do napisania własnej strony. Możesz zastanawiać się teraz dlaczego zadaję ci takie pytania? Otóż języki HTML I CSS, które są podstawą tworzenia stron internetowych opierają się na znajomości języka angielskiego, znajomości obsługi notatnika, a do ich nauczenia w stopniu wystarczającym do napisania własnej strony wystarczy zalednie 5-8 dni dla przeciętnego użytkownika. Gdy opanujesz oba języki i stworzysz wspomnianą wyżej stronę jedynym twoim wydatkiem będzie serwer, który kosztuje ok. 100 zł, a nie programista, który może żądać kwoty 2500 zł. Dla przykładu możesz osiągnąć efekt, który jest widoczny na zdjęciu.